Firefox, Google Chrome Eklentilerini Kullanabilecek!

0
0
0
0
0
Mozilla tarafından yapılan açıklamaya göre Firefox'a gelecek yeni güncellemeyle tarayıcı Google Chrome'un eklentilerini kullanabilecek.
İnternet dev bir bilgi aktarım platformu. Bu dev platform, hayal edilemeyecek kadar çok veri barındırıyor. Bu kadar veri arasından belli başlı kriterlere göre seçim yapan ve biz arama yaptığımız zaman bu kriterlere göre aramaları listeleyen ağ tarayıcıları, oldukça karmaşık ve çeşitli programlardır.

Ağ tarayıcılarının arasında en güvenli tarayıcı olarak görülen Mozilla Firefox, son günlerde yaptığı güncellemeleriyle güvenlik konusunda en iyisini isteyen internet kullanıcılarının dikkatini çekmeye devam ediyor. Son olarak yaptıkları "konum bilgisi koruma modu" ile kullanıcılarından iyi not alan Mozilla Firefox, bu sefer de Google Chrome'un desteklediği birçok eklentiyi kendi ağ tarayıcılarına ekleyeceklerini duyurdu.Bugün Mozilla tarafından yapılan açıklamaya göre ağ tarayıcısına gelecek yeni güncelleme, yeni bir eklenti modeli barındıracak. Bu eklenti modeli Firefox'un Google Chrome ve Opera'da bulunan çoğu eklentiyi desteklemesi için özel olarak tasarlandı. Bu yeni eklenti modeliyle Chrome'u sadece eklentilerinden dolayı kullanan kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışan Mozilla, bu konuda Google Chrome'a büyük sıkıntılar yaşatacağa benziyor.

Yaşadığı RAM sorunundan dolayı forumlarda sürekli aşağılanan Google Chrome, Mozilla'nın bu yenilikleri karşısında iyi bir karşı hamlede bulunmazsa çok kullanıcı kaybedeceği kesin.

Kaynak: Slashdot
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0