• Anasayfa
  • İnternet
  • Fiyatları Beğenmeyen Bir Adam, Apple Store’a Samuray Kılıcıyla Girdi!

Fiyatları Beğenmeyen Bir Adam, Apple Store’a Samuray Kılıcıyla Girdi!

1
0
0
0
0
Fiyatları Beğenmeyen Bir Adam, Apple Store’a Samuray Kılıcıyla Girdi!
New York’un meşhur 5. Cadde’sindeki Apple Store’a samuray kılıcıyla giren adam, herkese ufak çaplı bir gerilim filmi yaşattı.
Bu olaya kesinlikle magazinsel açıdan bakmamamız gerekiyor. ‘Vay be, adam almış samuray kılıcını girmiş mağazaya’ falan dersek çok ayıp etmiş oluruz. Benim burada üstüne parmak istediğim kısım, güvenliğin en üst düzeyde olduğu bölgelerde bile birilerinin rahatlıkla insanların hayatını tehlikeye sokabilecek aktiviteler yapabiliyor olması.

Paris saldırılarını zaten hepimiz biliyoruz, Ankara’nın göbeğinde yaşanan patlamada birçok vatandaşımızı kaybettik. Bu zamana kadar hep doğu ülkelerinde bu tarz görüntülere rastlardır, şimdi batılı ülkelerde de görünmeye başladı. Mutlaka olayın siyasi boyutları da vardır fakat biz hiç o toplara girmeden mağazada neler yaşandığına bir bakalım.

ABD’nin meşhur caddelerinden olan New York 5. Cadde’deki Apple Store mağazasına samuray kılıcıyla giren bir adam, merdivenlerin bulunduğu kısımda resmen kısa süreli bir gerilim filmi yaşattı. Parmağıyla mağazadaki ve mağaza dışındaki müşterileri göstererek anlayamadığım bir şeyler söyleyen bu çakma samurayın, Apple’ın fiyat politikasına dem vurduğu iddia ediliyor. Bu hareketi sonrasında Apple’ın ani bir karar alarak fiyatlarını yarı yarıya düşürmesini sağlayan (!) adam, daha sonra polis ekipleri tarafından göz altına alınmış ve akli dengesinin yerinde olmadığı iddiasıyla hastaneye kaldırılmış.

Aşağıdaki videoyla Apple Store’da neler yaşandığına bir bakalım. 
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0