• Anasayfa
  • İnternet
  • Flying Turks İle Türkiye'nin Dört Bir Yanından Drone Manzaraları: Cennet Vatan

Flying Turks İle Türkiye'nin Dört Bir Yanından Drone Manzaraları: Cennet Vatan

0
0
0
0
0
Son dönemlerin en popüler aleti konumunda olan dronelar ülkemizde de popülerliğini arttırırken drone kullananlar arasında kurulan Flying Turks adlı grup 75 pilot, 178 günde, 6000 km'den fazla yol katederek "CENNET VATAN" adlı efsane videoyu YouTube'da paylaştı.
Türkiye için tek başına bir "cennet" yakıştırması yapsak hiç de yanılmayız. Her ne kadar vatanımız olduğu için bizde yeri ayrı olsa da ülkemizin dör bir yanındaki güzellikleriyle de cennet yakıştırmasını hak ediyor. He ilimizde mutlaka bulunan doğal güzellikler, konumu dolayısıyla taşından toprağından fışkıran tarihi yapılar ve güzellikler ile dünyanın en önemli bölgelerinden biri olan Türkiye'nin dört bir yanından paylaşılan görüntüler de hep "Vay be ne güzel ülkede yaşıyoruz" dedirtir.

İşte bunlara en güzel örnek ise dronelar ile çekilen "Cennet Vatan" adlı proje ile gözler önüne seriliyor. Flying Turks adlı Türk drone kullanıcıları grubu tarafından başlatılan projeye tamı tamına 75 drone kullanıcısı katılmış. 178 gün süren bu proje için toplamda 6000km'yi aşan bir mesafe katedilmiş. Yani anlayacağınız ülkemizi karış karış gezmişler.Videoda isimleri geçen her bir drone pilotu ortalama 1 saatlik uçuşlar yaparak bu videoyu oluşturmuşlar. 6 cihaz çekimler yapılırken hasar almış ve polis/zabıta gibi birimler ile bu çekimler nedeniyle bazı sıkıntılar da olmuş. Ama her ne olursa olsun sonuçta aşağıda göreceğiniz efsane video çıkmış.

Türkiye'nin her bir yanına gidilerek çekilen görüntüler dronelar ile havadan çekilmesiyle hayretler içinde kalacağınız, birçok kez "vaaaay" diyeceğiniz görüntüler içeriyor. Eğer şu anda size tavsiye etmem gereken tek şey 12 dakikalık bu videoyu koltuğunuza, sandalyenize yaslanıp münkünse 1080p görüntü kalitesi ile izlemeniz. Hele bu haberi yurt dışından okuyan arkadaşlarımız varsa kesinlikle en yüksek kalitede izlemeli. Memleket kokusu taa oralara gelecektir.

Son olarak bu mükemmel emek ve harika iş için Flying Turks ekibini Webtekno olarak kutluyoruz. Harika, mükemmel, efsane, süper bir iş çıkarmışsınız. Ellerinze sağlık!
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0