• Anasayfa
  • İnternet
  • Freelancer.com'un Düzenlediği Yarışmadan 80.000 Dolar Kazanan Türk

Freelancer.com'un Düzenlediği Yarışmadan 80.000 Dolar Kazanan Türk

1
0
0
0
0
Geleceğin çalışma şekli olarak düşünülen "Freelance", hem iş veren hem iş bulanların olduğu Freelancer.com'un düzenlediği yarışma da bir Türk 80.000 Dolar kazandı.
Freelance, serbest çalışma olarak nitelendirebileceğimiz, geleceğin yeni çalışma şekli olarak görülüyor. Bir yeteneğiniz var (örn : resim çizmek) Freelancer.com'a giriyorsunuz, burada kendinizi ve yeteneğinizi tanıtıyorsunuz. Sonra bu yeteneğinizin karşılığında bir fiyat biçiyorsunuz. Bu yeteneğinizden faydalanmak isteyenler sizinle anlaşıp istediğiniz ücreti yapacağınız iş karşılığında size veriyor. Evinizden para kazanıyorsunuz.

Sabah 6'da kalkmak yok, trafik derdi yok, patron baskısı yok. Evinden işini güzelce, zevkle yapıyorsun. Veya, bir şirket sahibisin, yeni bir işçi almak yerine o işi tek seferlik bir başkasına verip halletmek istiyorsun, giriyorsun Freelancer.com'a açıyorsun iş konusunu, birde bütçe aralığı giriyorsun. Yapacak adam gelip seni bulup işini yapıyor.

Freelance bu olayların tümüne deniyor arkadaşlar, ister iş ver, ister iş yap. Ayrıca Freelancer.com bir çok yarışma düzenliyor. Freelancer'ın en büyük iş verenlerinden bir tanesi de NASA.
Webrazzi Summit 2015‘te Freelancer Avrupa Müdürü Kayvan Nikjou tarafından yapılan açıklamaya göre Freelancer.com üzerinden oluşturulan NASA projelerinden en fazla kazananlar 1,5 milyon dolar1,2 milyon dolar ve 900 bin dolar gibi yüksek bedeller kazanmayı başarmış.  Türkiye’den NASA’nın projelerine ‘Astronotlar için akıllı saat arayüzü‘ tasarımıyla katılan bir kişi de olmuş ancak ödül kazanmayı başaramamış.

Türkiye'de bu iş türü için ciddi yatırımlar yapan Freelancer.com üzerinden proje yaparak en çok kazanç sağlayan kişi ise 2 yıl içinde 80.000$ kazanmayı başarmış. Freelancer.com'un Türkiye'den daha çok katılım beklediği ve yatırımlarının devam edeceği yönünde bilgiler de var. Eğer siz de bir yeteneğe sahipseniz ve bunu paraya dönüştürmek isterseniz, Freelancer.com adlı siteyi ziyaret ederek projelere katılım sağlayabilirsiniz.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0