• Anasayfa
  • İnternet
  • Galaxy S5'in 28 Kilometre Yükseklikte Çektiği Mükemmel Görüntüler!

Galaxy S5'in 28 Kilometre Yükseklikte Çektiği Mükemmel Görüntüler!

0
0
0
0
0
Galaxy S5'in 28 Kilometre Yükseklikte Çektiği Mükemmel Görüntüler!
Bir ekip, Samsung Galaxy S5'in ve birkaç cihazın bulunduğu bir düzenek hazırlayarak bu düzeneği tam 28 km yukarıya gönderdi. Bu noktada kayıt yapan cihazlar, düzenekte bulunan paraşüt sayesinde zarar görmeden yere inmeyi başardı.
Kameraları ve telefonları bir balona bağlayan, sonra da bu balonu kilometrelerce yukarıya uçuran Night Crew Labs yeni bir video daha yayınladı. Yayınlanan bu video özel bir düzenek hazırlayan ve düzeneğe Samsung Galaxy S5, Sony a7S, GoPro Hero 4 & Hero 3+ gibi cihazlar yerleştiren ekip, kaliteli kayıt cihazlarının bulunduğu düzeneği son derece hafif gazlar içeren meteoroloji gözlem balonuna bağladı ve balonu serbest bıraktı. Tam 28 kilometreye yükselen meteoroloji gözlem balonu, kayıt cihazlarının mükemmel görüntüler kaydetmesini sağladı.

Cihazları sabitlemek için kullanılan düzenek, bu kayıt cihazlarının farklı açıları kaydedebilmesi adına özel olarak şekillendirildi. Düzenekteki Samsung Galaxy S5 yeryüzünü kaydederken Sony a7S ve GoPro Hero 4 farklı yönlerden ufku görüntülüyordu. GoPro Hero 3 ise ana düzenekten farklı olarak yukarıya yerleştirilmişti ve buradan balonu kaydediyordu.
 

Uçuşa geçtikten tam 113 dakika sonra yeryüzüne geri inen düzenek, Night Crew Labs'ın mutheşem bir video daha yayınlamasını sağladı. Bu düzeneği test amacıyla yaptıklarını belirten Night Crew Labs ekibinin asıl görevi Alaska'ya gitmek ve kuzey ışıklarını kayıt altına almak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0