• Anasayfa
  • İnternet
  • Van Gogh'un Ünlü Resmine Ebru Sanatıyla Hayat Veren Türk Sanatçının Milyonlarca Kez İzlenen Videosu

Van Gogh'un Ünlü Resmine Ebru Sanatıyla Hayat Veren Türk Sanatçının Milyonlarca Kez İzlenen Videosu

3
0
0
0
0
Hollandalı ressam Van Gogh’a ait yağlı boya tablosunu ebru sanatıyla birleştiren Garip Ay, ortaya mükemmel bir eser çıkardı.
1984 yılında Siirt’te dünyaya gelen Garip Ay, Mimar Sinan Üniversitesi Geleneksel Türk Sanatları Bölümü’nden mezun olan, uluslararası üne sahip bir sanatçı. Bir ‘ebru sanatçısı’ olan Garip Ay, Türkiye dışında Rusya, ABD ve dünyanın dört bir tarafındaki ülkede atölye çalışmalarına ait sergi ve seminerler düzenlemiş, 180 bölümlük bir TV belgesel serisinde de yer almış. 

Böylesine müthiş bir kariyere sahip olan Garip Ay, kendisine ait YouTube hesabından paylaştığı video ile ne kadar yetenekli olduğunu bir kez daha kanıtladı. 1889 yılının Haziran ayında Hollandalı ressam Van Gogh tarafından yapılan yağlı boya tablosu Yıldızlı Gece’yi ebru sanatıyla birleştirerek ortaya muazzam bir iş çıkaran Ay, milyonlarca takipçisi bulunan BoredPanda’nın da dikkatini çekmeyi başardı. 
 
Kendi adıma konuşmam gerekirse, böylesine yetenekli bir sanatçıyı dış kaynaklardan öğrenmenin 'ezikliğini' yaşıyorum. Keşke ülkemizde de aynı değeri görebilseymiş, neyse.


Van Gogh'un orijinal eseri.
 
Bu da Garip Ay'ın Dark Water Animation isimli ebru sanatı çalışması.

Dark Water (Kara Su) adını verdiği çalışması dışında farklı çalışmalarını da YouTube hesabı üzerinden paylaşmaya devam eden Garip Ay’ı bu başarılı işlerinden dolayı tebrik ediyoruz. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama bana kalırsa kendisi kesinlikle takip edilesi sanatçılarımızdan.
3
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
3
0
0
0
0