• Anasayfa
  • İnternet
  • Genç Kadın, Periscope’taki Canlı Yayın Esnasında İntihar Etti!

Genç Kadın, Periscope’taki Canlı Yayın Esnasında İntihar Etti!

0
0
0
0
0
Genç Kadın, Periscope’taki Canlı Yayın Esnasında İntihar Etti!
Periscope tarihinin en acıklı canlı yayını Fransa’da gerçekleşti. Genç kadın, intihar ettiği anı Periscope’ta yaptığı canlı yayın üzerinden paylaştı.
Periscope, bu zamana kadar genelde ‘seksist’ odaklı yayınlarla anılıyordu. Fakat Fransa’dan gelen haber bu sefer çok daha trajik bir öyküye sahip.

New York Times’ın haberine göre 10 Mayıs tarihinde, Paris’in güney kesimindeki bir tren istasyonunda saat 16:30 gibi başlayan Periscope yayınında, Fransız bir kadın (henüz 19 yaşındaymış) yaklaşmakta olan trenin önüne atlayarak intihar etti. 

Olayın kesinliği henüz doğrulanmamış olsa da canlı yayının sonunda bir yetkilinin, intihar eden kadının yanına geldiği sırada ‘kurbanla birlikte trenin altındayım’ cümlesini kurduğu duyulmuş. Yayını bir ara anlık olarak 1208 seyircinin izlediği belirtiliyor.

Genç kadın, intihar etmeden önce Periscope üzerinden yayını takip eden kişilere intihar edeceğini söylese de buna önce kimse inanmamış. ‘Evet bekliyoruz’, ‘hmm eğlenceli görünüyor’ gibi dalga geçici şekilde cümleler kuran izleyiciler, intiharın gerçekleşmesinin ardından büyük şok geçirmişler. 
 

Periscope uygulamasının giderek popüler olmasının ardından suistimal edilecek canlı yayınların önüne nasıl geçebileceği konusunda tartışmalar alıp başını gitmiş, son günlerde ise bu konunun üzerinde artık durulmamaya başlanmıştı. Fakat genç kadının intihar ettiği ve ABD’de yaşayan 17 yaşındaki bir kıza tecavüz edildiği anların herkes tarafından rahatlıkla izlenebiliyor olması, Periscope’u bu anlamda ciddi önlemler almaya itebilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0