• Anasayfa
  • İnternet
  • Gerçek Kılıç Dövüşünün Nasıl Göründüğünü Öğrenmek İster misiniz?!

Gerçek Kılıç Dövüşünün Nasıl Göründüğünü Öğrenmek İster misiniz?!

0
0
0
0
0
Bir belgesel gerçek kılıç dövüşlerinin nasıl yapıldığını gösteren içeriğiyle binlerce filmin sahteliğini ortaya çıkartıyor.
Sinema sektörü son dönemlerin en çok büyüme kaydetmiş olan sektörlerinden birisi. Farklı insanların farklı zevklerine hitap eden bu sektörde bulunan filmlerin yüzlerce farklı çeşiti var. Korku, komedi, dram gibi birçok çeşitini sıralayabileceğimiz bu filmlerin, genelde tarihi konu alanlarında kılıç savaşlarına sık sık rastlarız. Bu filmlerde gördüğümüz kılıç savaşları, çoğunlukla filmin başrol oyuncusunun kötüleri rahatlıkla biçip doğradığı sahnelerdir. Bu tarz sahnelerden sıkılan bir belgesel yapımcısı, tarihte çok büyük yeri olan kılıç savaşlarının gerçek yüzünü göstermek amacıyla bir belgesel hazırlamış.

Historical European Martial Arts (HEMA) adlı belgesel günümüzde hala devam eden ve profesyonel bir spor dalı olarak varlığını sürdüren kılıç dövüşünün aslında nasıl yapıldığını, zamanımızdaki örnekleriyle birlikte açıklıyor. Yapımcısı Cédric Hauteville tarafından profesyonellerin kılıç dövüşleri sırasında çekilen videoların bir araya getirilmesiyle oluşturulmuş olan bu belgesel, şu an YouTube'da izleyicilerini bekliyor.
 

Bu belgesel ile birlikte kılıç dövüşünün filmlerde olduğu kadar "karizmatik" olmadığını anlayabilecek ve aslında bu savaş sanatının da diğer tüm sanatlar kadar dağınık, kuralsız ve pis olduğunun farkına varacaksınız.

Kaynak: Kotaku 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0