Teknoloji Blogu GigaOm, Borçları Nedeniyle İflas Etti

0
0
0
0
0
Teknoloji Blogu GigaOm, Borçları Nedeniyle İflas Etti
​Dünyanın en fazla bilinen bloglarından olan GigaOm, faaliyetlerini durdurdu. 10 yıl önce Om Malik tarafından kurulan Gigaom, okuyucularına bir mesajla alacaklılarına borçlarını ödeyemediği için tüm operasyonların durdurulduğunu açıkladı.
Dünyanın en fazla bilinen bloglarından olan GigaOm, faaliyetlerini durdurdu. 10 yıl önce Om Malik tarafından kurulan Gigaom, okuyucularına bir mesajla alacaklılarına borçlarını ödeyemediği için tüm operasyonların durdurulduğunu açıkladı.

Om Malik’in yaptığı açıklamada şirketin kapandığı ve şirkete ait tüm varlıkların borç verenler tarafından kontrol edildiği belirtildi. Kurduğu şirketin sonunun böyle olmasını hiçbir zaman istemediğini söyleyen Malik, aslında bir yıl önce GigaOm’u bırakmış ve risk sermaye şirketi olan True Ventures’in ortağı olmuştu. GigaOm’un yönetiminde bulunan kişilerin açıkladığı bildiride, alacaklıların şirkete ait varlıkları kullanarak bir girişimde bulunup bulunmayacaklarıyla ilgili bir bilgilerinin olmadığı belirtildi. Şirketin iflas başvurusunda bulunmak istemediği, fakat alacaklılar tarafından yapılan baskıların durmasının mümkün olmamasından dolayı bu kararı almak zorunda kaldıklarını belirtiler.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0