Gmail'in Arayüzü Değişiyor mu?

0
0
0
0
0
Teknoloji dünyasına sızan son haberlerde Google bizlere çaktırmadan Gmail'in tasarımıyla oynamaya başladı.
Teknoloji dünyasına sızan son haberlerde Google bizlere çaktırmadan Gmail'in tasarımıyla oynamaya başladı. Ortaya çıkan görüntülerde birçok değişiklik göze çarpsa da bu değişikliklerin kesinleşmediğini belirtelim.

Yeni gelen "Sabitle" özelliği sayesinde artık "Yıldızlı E-posta" devri kapanıyor. Sabitlediğimiz mailler gelen kutumuzdaki önemli mailleri bizim için üst sıralarda tutuyor.

En büyük görsel değişikliği sol tarafraki menülerde görüyoruz. Youtube ve Google Drive'a benzer tasarım özellikleri taşıyan menülerde ulaşım, finans, satın alınanlar, sosyal, promosyonlar ve güncellemeler bölümleri bulunuyor. Google'ın canlı yayın ve konferans yapmanıza yarayan  özelliği Hangouts ise sağ tarafta gizlenebilir bir menü olarak karşımıza çıkıyor.Yine sağ tarafta işimizi kolaylaştıracak yapılacaklar listesi, hatırlatıcı ve e-posta yazma gibi özellikler küçük ikonlar halinde bulunuyor. Google burada mail oluşturma ve not alma işlemlerini olabildiğince kolaylaştırmaya çalışmış.

Google'ın bu yenilikleri yapıp yapmayacağı, yaparsa bu ne zaman yayına girecek gibi sorular için verilebilecek bir cevap yok şu an için. Ancak bu tarz bir tasarım değişikliği kullanıcılar için güzel bir yenilik olacaktır. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0