Gmail İle Artık Para Da Gönderebileceksiniz

1
0
0
0
0
Gmail, İngiltere'de para gönderme servisini başlattı. Google Wallet kullananlar arasında olacak bu özellik ie para gönderimi farklı boyutlara taşınmış oluyor.
Google, yaptığı duyuru sonucunda İngiltere'de Gmail kullanarak para gönderme servisini başlattı. Böylece para gönderme farklı boyutlara da taşınmış oldu.

Bu servis Google Wallet kullanıcılar arasında gerçekleşecek. Yani Birleşik Krallık'ta yaşayan, Google Wallet'a banka hesaplarını aktif eden kullanacılar e posta göderirken olarak dosya, fotoğraf ekler gibi mail'e istedikleri miktarda para ekleyerek yollayabilecekler. Sistemin en güzel tarafı ise maili yollayacağınız kişinin Gmai hesabı olmasına bile gerek duymuyor.Şu anda sadece Birleşik Krallık'ta geçerli olduğu için pound olarak kullanılabilen sistem için tek yapmanız gereken E-Posta gönder diyerek alıcı, konu ve mesajınızı yazarak dosya ekle kısmındaki £ (pound) simgesine tıklayarak göndermek istediğiniz miktarı giriyorsunuz. Gönder tuşuna bastığınız anda postanız ile paranız da alıcı kısmına eklediğiniz kullanıcıya aktarılmış oluyor.

Alan kullanıcı ise isterse Google Play'de harcama yapabilecek ya da istediği bir banka hesabına aktarabilecek. İlerleyen günlerde İngiltere'de aktif olacak bu sistem için 18 yaş üstünde olmanız gerekiyor.

Aynı zamanda yıl içinde diğer ülkelerde de yavaş yavaş kullanıma açılacak olan bu sistem ülkemize de gelecektir. Fakat gelme zamanı hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Ama bu yöntem ile iban kullanımına gerek kalmadan farklı bankalar arasında para yollamanın da önünü açan Google, gelecekte yoğun olarak kullanılabilecek bir sistem geliştirmiş oldu.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0