Gmail Kullananlara Uyarı

0
0
0
0
0
Gmail Kullananlara Uyarı
Kullanım kolaylığı ve uygulamaları ile pek çok internet kullanıcısının tercihi olan Gmail, çok yakında kullanıcı hesaplarını herkesin erişebileceği hale mi getirecek? Gmail hesabınız tanımadığınız kişilerin mail saldırılarına açık hale geliyor!
Google'ın tüm uygulamalarına erişim imkanı sağlayan Google hesabınız, hem mail hem de o maile bağlı olan Google Plus hesabınız ile ortak çalışıyor. Google Plus'ın son güncellemesi ise bu durumu tehlikeli hale getiriyor.
 

 Mail hesabınıza herkes erişebilecek!


Gmail hesapları çok yakında daha az özel bir hal alacak ve mail adresiniz herhangi bir kullanıcı tarafından Google Plus üzerinden görüntülenebilir olacak.

Google'ın getireceği yeni güncelleme ile tüm Google Plus kullanıcıları, istedikleri kişiye mail atabilecekler. Siz kimseye e-posta adresinizi vermemiş olsanız bile, tanımadığınız kişilerin, Google Plus hesabı üzerinden size mail adresinizi görmeden size mail atmaları mümkün olacak.

Yapılacak olan güncelleme mail hesabınızı Google + hesabınız ile senkronize edecek ve Google + üzerinden mail gönder seçeneği ile sizin mail adresinizi bilmeyen kullanıcıların size mail atması mümkün hale gelecek. Tanımadığınız kişilerden gelen tüm mailler ise gelen kutunuzda diğer mailleriniz ile birlikte gösterilecek.
 

 Sorunun çözümü için hesabınızı kontrol edin


Eğer tanımadığınız kişilerin mail kutunuza bir yığın mail göndermesini istemiyorsanız, Gmail'inize bağlı olan Google + hesabınıza giderek e-posta seçeneklerinizi ayarlamanz gerekiyor. Dilerseniz buradan hiçbir Google Plus kullanıcısından mail almamayı seçerek bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Google aynı zamanda durumun farkında olmayanlar için tüm kullanıcılarını mail atarak güncelleme konusunda bilgilendireceğini açıkladı.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0