Google Kendi Arasında İkiye Bölünüyor

1
0
0
0
0
Google Kendi Arasında İkiye Bölünüyor
​Google, bir zamanlar mütevazi bir arama motoru projesi olarak başlatılmıştı. Şimdi ise dünyanın en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. Yıllar içerisinde internet sadece internet hizmeti sağlayıcı özelliğiyle kalmayıp kabuk değiştiren Google, sonunda bu çok yönlülüğünü kontrol altına almak için yeni bir oluşuma gidiyor.
Google bir zamanlar mütevazi bir arama motoru projesi olarak başlatılmıştı. Şimdi ise dünyanın en güçlü şirketleri arasında yer alıyor. Yıllar içerisinde internet sadece internet hizmeti sağlayıcı özelliğiyle kalmayıp kabuk değiştiren Google, sonunda bu çok yönlülüğünü kontrol altına almak için yeni bir oluşuma gidiyor.
 
Google’un CEO’su Larry Page, Google’un her alana yetişebilecek kadar büyük olmadığını fark etmiş olacak ki, Google 2.0 projesini başlatmış. Google 2.0, şirket içerisinde ikinci bir şirket gibi hareket edecek. Google 2.0, Google’un daha çok bilim ve yaşam alanındaki faaliyetlerini yürütecek. Ayrıca Google 2.0, şirketin ar-ge projeleri olan Google X ve Google Y ile ortak çalışacak.


 
Google, ikinci şirketle yeni bir personel alımı yapacak mı, yoksa şirket bünyesinde bir personel dağılımı mı yapacak, orasını ilerleyen zamanlarda göreceğiz. (burada ne cengaverler var Google, duy sesimizi) 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0