Google'ın 2015, 1 Nisan Şakaları Derlemesi

0
0
0
0
0
1 Nisan’a girmemizle birlikte her yıl olduğu gibi internet üzerinden şakalar yapılmaya başlandı. Google, bu yılda geçen yıllarda ki gibi, online şaka akımına girmiş bulunuyor.

1 Nisan’a girmemizle birlikte her yıl olduğu gibi internet üzerinden şakalar yapılmaya başlandı. Google, bu yıl da geçen yıllardaki gibi, online şaka akımına girmiş bulunuyor. Dün gece bu şakaların iki tanesine yazılarımızda değinmiştik. Bunlardan bir tanesi Google Maps ile Artık Pac-Man Oynayabileceğiz diğeri ise Google'dan 1 Nisan'a Özel Chrome Selfie: Tepkini PaylaşGenelde bu şakaları takip etmek zor oluyor ama biz sizin için bu şakaların birazını derledik. Ne kadar komik olduğu tartışılabilir olan şakalar aynı zamanda yeni teknolojik gelişmeler içeriyor.

 

 Elgoog:




Ne kadar komik olduğu tartışılan şakalar arasında ilk şaka Google’ın klasik sayfasınında ki tüm yazıların tersten yazılmış hali. Ayrıca arama yaptığımızda da karşımıza çıkan sonuçlarda tersten yazılmış durumda. Olayı bilen bir kişiyi pek güldürmese de ofiste ya da okulda bu sitenin linkini göndererek çeşitli şakalar yapabilirsiniz. Sitenin linkine gelince tabii ki http://com.google

 Google Panda:




Bu yıl şaka konusunda en çok çalışan Google ülkesi ise kesinlikle Japonya. İki farklı ürün birden tanıtan Google Japonya’nın ilk ürünü oyuncak bir panda. Peki bu panda ne yapabiliyor? İçinde Google’ın ses tanıma özelliğini barındıran Google Panda, aynı Google Now gibi sorularımıza cevap verebiliyor. Oldukça şirin gözüken Google Panda şu an için sadece Japonya’da tanıtıldı.
 

 Tuşsuz Klavye: 




Google Japonya’nın diğer bir ürünü ise tuşsuz klavye. Tuşsuz bir klavye denilince insanın aklında çok fazla bir görüntü oluştuğu söylenemez. Şunu söylemek gerekirse bu ürün de aynı Google Panda gibi, şaka gibi bir ürün. Dilli düdük olarak bildiğimiz partilerde ve yılbaşlarında öttürdüğümüz düdük sayesinde yazı yazabiliyoruz. Düdüğü ne kadar öttürdüğümüze göre yazdığımız harf değişiyor. Bu ürün şu an Japonya’da olduğu için Japon alfabesiyle uygun. Zaten Latin alfabesinde kullanmak oldukça zor olsa gerek.
 

 Smartbox:


Bu yenilikçi sistemle eski usül mektup gönderme olayını tamamen değiştirmek isteyen Google, bir demo videosu yayınladı. Videoda görebileceğimiz üzere üst düzey bir posta kutusuyla karşı karşıyayız. Bu posta kutusu sayesinde gereksiz mektupları, aynı email üzerinde olduğu gibi hiçbir şey yapmadan kabul etmeyebiliyoruz. Ayrıca posta kutusuna herhangi bir mektup geldiğinde akıllı telefonumuza bir bildirim geliyor. 



Kaynak : TheNextWeb

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0