Artık Abbey Road Stüdyolarını 3D Olarak Gezmek Mümkün

0
0
0
0
0
Artık Abbey Road Stüdyolarını 3D Olarak Gezmek Mümkün
Google’ın yayınladığı site sayesinde, Abbey Road stüdyolarını 3D panoramik görüntüler olarak inceleyebiliyoruz. 150 panoramik fotoğrafın çekilip birleştirilmesiyle oluşturulan bu görüntülerde, 3 ana kayıt odası ve ses stüdyosu bulunuyor.

Abbey Road stüdyoları dünyanın en ünlü müzik kayıt stüdyolarından bir tanesi. The Beatles, Pink Floyd ve Micheal Jackson gibi bir çok ünlü sanatçı ve grup, albümlerini ve single'larını bu stüdyolarda kaydetmiştir.

Bu kadar ünlü bir stüdyonun halka açık bir yer olmaması bazı müzik severler için her zaman hayal kırıklığı yaratmıştır.

Bugün Google’ın yayınladığı site sayesinde, bu stüdyoları 3D panoramik görüntüler olarak inceleyebiliyoruz. ( Google haritalardaki sokak görünümü gibi ) 150 panaromik fotoğrafın çekilip birleştirilmesiyle oluşturulan bu görüntülerde, 3 ana kayıt odası ve ses stüdyosu bulunuyor.

Görüntüler aynı zamanda farklı fotoğraflar, videolar ve başka tarihi eserlerle zenginleştirilmiş. Ayrıca ses stüdyosunda, kayıt aletleriyle birlikte küçük bir oyun bile oynayabiliyorsunuz. Eğer dünya çapında ünlü bir müzisyen değilseniz, büyük ihtimalle Abbey Road’ı en fazla bu kadar yakından görebilirsiniz.Inside Abbey Road sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Engadget

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0