• Anasayfa
  • İnternet
  • Google, AdBlock’a Reklam Engelini Kaldırmak İçin Para mı Ödüyor?

Google, AdBlock’a Reklam Engelini Kaldırmak İçin Para mı Ödüyor?

0
0
0
0
0
Google, AdBlock’a Reklam Engelini Kaldırmak İçin Para mı Ödüyor?
​Web sayfalarındaki reklamları görmek istemeyen kullanıcıların vazgeçilmez uygulaması olan AdBlock’la ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Sadece PC’lerde değil, tablet ve mobil cihazlarda da kullanılabilen AdBlock’a, reklam engelini kaldırması için dev arama motoru Google’ın para ödediği iddia ediliyor.
Web sayfalarındaki reklamları görmek istemeyen kullanıcıların vazgeçilmez uygulaması olan AdBlock’la ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı. Sadece PC’lerde değil, tablet ve mobil cihazlarda da kullanılabilen AdBlock’a, reklam engelini kaldırması için dev arama motoru Google’ın para ödediği iddia ediliyor.

Financial Times’ın haberine göre Amazon, Microsoft ve Taboola ile birlikte Google’ın, reklam engelini kaldırması için bir miktar para ödediği belirtiliyor. Her ne kadar bu konuyla ilgili firmalardan doğrulayıcı bir açıklama gelmiş olmasa da, büyük şirketlerin böyle bir talebinin olmasına şaşırmamak lazım. Zira gelirlerini reklam üzerinden elde eden şirketler, AdBlock yüzünden ciddi miktarlarda gelir kaybı yaşıyorlardı.


Şimdi akıllara gelen soru, muhtemel bir Google’ın reklam engelinin kaldırılmasından sonra AdBlock’un tarayıcılar üzerinde kalmasının bir anlamı olacak mı? Hemen her web sitesinin kullandığı Google reklamlarının AdBlock tarafından gösterilmesi, bu eklentinin bir öneminin kalmayacağı anlamına geliyor. Gelişmeleri yakından takip edeceğiz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0