Google Adsense'den 1 Nisan Şakası

1
0
0
0
0
Google, her 1 Nisan olduğu gibi yine bugünü boş geçmeyerek kendince bir şaka hazırlamış. Adsense üzerinden reklam kazanan webmasterler, kendilerine ait panele girdiklerinde  Mars ve Ay'dan da para kazandıklarını gördükleri bir bölüm ile karşılaştılar.
Bugün 1 Nisan ve şakacıların günü. Muhtelemen arkadaş çevrenizde de hiç gülmeyeceğiniz şakalara maruz kalacaksınız ama bizi bu kısımlar pek ilgilendirmiyor. Bizi ilgilendiren kısmı internet ve teknoloji devlerinin sizlere bugün yapacakları 1 Nisan şakaları. Günün ilk 1 Nisan şakası Google'dan geldi bile! Gün içinde diğer internet ve teknoloji devlerinden de böyle şakalar geleceğini düşünüyoruz ve sitemizde bunlara da yer vermeyi planlıyoruz.

Google, her 1 Nisan olduğu gibi yine bugünü boş geçmeyerek kendince bir şaka hazırlamış. Adsense üzerinden reklam kazanan webmasterler, kendilerine ait panele girdiklerinde  Mars ve Ay'dan da para kazandıklarını gördükleri bir bölüm ile karşılaştılar.  Alt kısımda yer alan resimde görüldiği gibi Ay ve Mars'tan bağlanan ziyaretçilerin yaklaşık 6 TL kazandırdığı görülüyor. 
 
google adsense 1 nisan

Hatırlanacağı gibi geçen sene 1 Nisan günü Google, yeni bir ürün duyurduğunu ve bunun Google Burun ismi taşıdığını anasayfasından duyurmuştu. Bu özellik ile kullanıcıların monitöre yaklaşarak koku alabileceklerini söyleyen Google, çoğu kullanıcısı ile monitörleri arasında garip görüntüler oluşmasını sağlamıştı.  

google  1 nisan 2013

Düzenleme : Google şaka yapayım derken fazla kurcaladı olsa gerek adsense paneli şuan durmuş durumda. Kazançlar panele yansımıyor. Ama korkacak bir şey yok. Google; "üzgünüz, ancak bu rapordaki bazı veriler gecikmiş durumda. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. Bunun reklam sunumuna veya ödemelere hiçbir etkisi olmayacaktır." uyarısı veriyor. 

 Google'ın Gmail şakası
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0