Google AdWords'e Tüketici Değerlendirmesi Geliyor

0
0
0
0
0
Google’ın en büyük gelir kaynağı elbette hala arama motoru çerçevesinde elde ettiği reklam gelirleri. Bu kaynağı sürekli aktif ve verimli tutmak için de Google sürekli olarak AdWords hizmetinde geliştirmeler yaparak hem kullanıcıları, hem de reklam verenleri memnun etmeye çalışıyor.
 
Google’ın en büyük gelir kaynağı elbette hala arama motoru çerçevesinde elde ettiği reklam gelirleri. Bu kaynağı sürekli aktif ve verimli tutmak için de Google sürekli olarak AdWords hizmetinde geliştirmeler yaparak hem kullanıcıları, hem de reklam verenleri memnun etmeye çalışıyor. (Başarılı da oluyor bizce)

AdWords'ün kullanıcı değerlendirme notlaı böyle görünecek

Son olarak da bu reklamlara kullanıcıların değerlendirme notlarını ekleyeceğini söyleyen Google, artık reklamların gerçekten etkili ve kullanıcı dostu olması için de çalıştığını gösteriyor. Kullanıcıların, arama yapılan kelimede çıkan reklamlara verdiği puanlar doğrultusunda işleyecek olan sistem henüz Amerika, Kanada ve İngiltere’de yerleşik olan birkaç yüz şirket için de geçerli olsa zamanla bu alan genişleyecek.

Google, yaptığı araştırmalarla kullanıcı değerlendirmesi bulunan reklamların %10 daha etkili olduğunu ve daha çok tıklandığını söylüyor ki bu da reklam verenler için harcadıkları paranın dönüşünün daha etkili olduğu anlamına geliyor.

Ayrıca ücretsiz olarak sunulacak olan bu sistem, reklam verenlerin görüntülenecek olan puanlamaya müdahale edememesi açısından da tüketicileri de koruyacak ve yalan bilgilendirmeleri mümkün olduğunca azaltacak.

Şimdilik kısıtlı bir kitle için açık olan bu hizmete yönelik isteyen reklam verenler için de böyle bir istek formu oluşturulmuş.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0