Google, Android 5.1’in Dağıtımına Başladı

0
0
0
0
0
Google, Android 5.1’in Dağıtımına Başladı
Android 5.0 Lollipop daha birçok modele uğramamışken Google, 5.1 numaralı yeni güncellemesini duyurdu. Yapılan açıklamada Android 5.1’in şimdilik Nexus 6 ve HTC’nin Nexus 9 cihazlarını destekleyen modellere geleceği duyuruldu.
Android 5.0 Lollipop daha birçok modele uğramamışken Google, 5.1 numaralı yeni güncellemesini duyurdu. Yapılan açıklamada Android 5.1’in şimdilik Nexus 6 ve HTC’nin Nexus 9 cihazlarını destekleyen modellere geleceği duyuruldu.

Yeni güncelleme, birden fazla SIM kart desteği, yüksek çözünürlüklü ses desteği gibi çeşitli yeni özelliklerle birlikte kararlılık ve performans anlamında iyileştirmeleri de beraberinde getiriyor.

Android 5.0 Lollipop’la birlikte görsel olarak bazı değişiklikler gelmişti, fakat çeşitli eksiklikleri de bulunuyordu. Son güncellemeyle birlikte bu sorunların ortadan kaldırılması amaçlanıyor. Güncelleme, Nexus 6 için HD Voice desteğini beraberinde getiriyor. Cihaz şu anda ülkemizde satılmıyor olsa da yurt dışından edinen kullanıcılar, güncellemeyle birlikte Turkcell ve Vodafone gibi operatörlerin şebekelerinde yüksek çözünürlüklü telefon görüşmesi yapabilecekler.

Google, Apple’ın Aktivasyon Kilidi özelliğine benzer bir yeniliği de getirdi. Bu sayede Apple cihazlarında olduğu gibi Android’de cihazlarında da hırsızlık olaylarına karşı önlem alınmış oldu. Cihaz Koruma özelliği sayesinde kaybolan ya da çalınan cihaz, Google hesabıyla telefona giriş yapılıncaya kadar kilitli olarak kalıyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0