Google'dan Android TV'lere Çoklu Oyuncu Desteği

1
0
0
0
0
Bugün düzenlenen Game Developers Conference(Oyun Geliştiricileri Konferansı)'da Google, Android cihaz kullanıcılarına çoklu oyuncu sistemini Android TV'lerden sunarak Google Play oyunlarına yeni bir boyut kazandıracak özelliğini tanıttı.
Google bugün düzenlenen Game Developers Conferecence (Oyun Geliştiricileri Konferansı)'da yeni API (Application Programming Interface)'ı ile Android kullanıcılarına farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor.

Yeni özellik ile Google Play üzerinden birden fazla Android mobil cihaz ile Android TV özelliği barındıran televizyonlara bağlanabilir ve çoklu oyucu özelliği ile oyunları televizyondan oynayabilirsiniz.

Özellik basit olarak şöyle çalışıyor; Wi-fi ile Adroid TV'nize bağlanıyorsunuz.

Bağlantı sağlandıktan sonra oynayacağınız oyunlar TV ekranınıza aktarılıyor ve telefonunuz yada tabletiniz bir nevi oyun kolu olarak işlev görüyor.  Bu sayede çoklu oyuncu özelliği barındıran oyunları aynı odada bulunduğunuz kişiler ile tek televizyon üzerinden mutliplayer olarak oynayabileceksiniz.Birkaç hafta içinde kullanıma sunulacak yeni özellik hakkında bir tanıtım videosu da yayınlandı.
 

 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0