Google ''Android for Work'' Uygulamasını Sundu

1
1
0
0
0
Google, şirket çalışanlarına yönelik bir BYOD uygulaması sunarak, iş ortamında kolaylık sağlayacak. ''Android for Work'' isimli uygulama son derece iyi bir altyapıya sahip.
Google sonunda şirket çalışanları için Android platformuna bir BYOD uygulaması yayınladı. 

Kısaca değinecek olursak BYOD; uzun açılımı ile Bring Your Own Device (kendi cihazını getir), bir nevi yeni nesil çalışma ortamı. Günümüzde gerekli altyapısı olan şirketlerin çalışanlarının çoğu, kendilerine ait cihazları kullanarak işlerini bu cihazlar üstünden halletmekteler.

İşte bu durum BYOD oluyor. BYOD için bahsettiğimiz altyapıyı yönetmek ve kontrol etmek amaçlı da BT (bilgi teknoloji) yöneticileri ve BT departmanları oluşturulması gerekmekte.Yani bu sistemi oluşturmak biraz zahmetli. Ancak yapıldığında da şirketler adına büyük yarar sağlamakta.Konumuza dönecek olursak, Google'ın bugün yayınladığı uygulama da işte bu BYOD'la alakalı bir uygulama (hatta doğrudan BYOD uygulaması). Uygulamanın asıl amacı ise, daha şimdiden çoğu çalışan için şizofrenik bir hal almış iş-hayat arasındaki denge ortamını cihazlara getirmek.

''Android for Work'' adlı uygulama, şirketlerin çalışanlarına güvenli, üretken ve zengin bir mobil deneyim sunmasına olanak tanıyan bir kurumsal mobilite yönetimi.

Google Play'de indirilip, kullanılmaya hazır bir halde bekleyen BYOD uygulaması ''Android for Work''ün açıklama kısmında yazanlar ise şu şekilde;

Güvenlik ve Veri Ayırma: Android for Work dağıtımlarındaki cihazlar, kişisel bilgiler gizli kalırken işletme verilerinin kötü amaçlı yazılımlardan ayrı ve güvende kalmasını sağlamaya yönelik donanım tabanlı şifreleme ve yönetici tarafından yönetilen politikalar kullanır. 

Hem çalışanların sahip olduğu hem de temel hazırlığını şirketlerin yaptığı cihazlar için destek: Android for Work kullanıcıları tek bir Android cihazı hem işle ilgili hem de kişisel kullanımlarına yönelik olarak kullanabilir ve şirketler, sahip oldukları cihazların temel hazırlığını yapabilir veya çalışanların sahip olduğu cihazlar üzerinde iş profilleri yapılandırabilir. 

Uzaktan Yönetim: Yöneticiler cihaz sahibinin kişisel verilerine dokunmadan işle ilgili tüm politikaları, uygulamaları ve verileri uzaktan denetleyebilir ve bunları bir cihazdan silebilir. 

Sorunsuz Kullanıcı Deneyimi: Android for Work, tüm cihazlarda sürekli bir deneyim sunar ve kullanıcıların işle ilgili ve kişisel uygulamalar arasında pratik ve zahmetsiz bir şekilde geçiş yapmasına olanak tanır. İşletme uygulamaları, başlatıcıda ve son uygulamalar listesinde kişisel uygulamalarla birlikte görünür, ancak işletme uygulaması simgelerinde, onları net bir şekilde ayıran rozetler bulunur. 

Basitleştirilmiş Uygulama Dağıtımı: Yöneticiler Android for Work cihazları için iş amaçlı uygulamalar bulmak, bu uygulamaları beyaz listeye eklemek ve dağıtmak üzere Google Play'i kullanabilir. Hatta dahili uygulamalar ve kaynaklar dağıtmak için de Google Play'den yararlanabilirler. (Play for Work yardım merkezine göz atın.)

Divide Productivity Ürün Paketi: Google Apps for Work'e sahip olmayan kullanıcılar, özel olarak Android for Work için geliştirilmiş olan güvenli üretkenlik uygulamalarından oluşan eksiksiz bir ürün paketinden yararlanmayı tercih edebilir. Bu ürün paketi iş e-postası, takvim, kişiler, görevler ve indirme yönetimi çözümleri içermektedir.

Ayrıca Google, üçüncü taraf EMM sağlayıcılarının kendi Android for Work çözümlerini oluşturmak için kullanabileceği bir altyapı da sunmakta.

''Ortak çözüm programı başlığı'' adı altında diğer şirketlere ait uygulamalar ''Android for Work''e entegre şekilde sunduracak. Bu sayede -özellikle BT yöneticileri- iş ile alakalı pek çok erişimi ''Android for Work'' ile cihazlarından sağlayabilecekler. 

Adobe, Box, Concur, Salesforce ve SAP gibi şirketler şimdiden ortak çözüm programına katılmış durumda. Ancak bu şirketlerden hangi uygulamaların ''Android for Work'' ile birlikte çalışabileceği henüz bilinmiyor.
 
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0