• Anasayfa
  • İnternet
  • Google, Android İşletim Sistemini Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Getiriyor

Google, Android İşletim Sistemini Sanal Gerçeklik Gözlüğüne Getiriyor

0
0
0
0
0
Hemen hemen bütün dev firmaların bir şekilde içine girdiği sanal gerçeklik piyasasının son üyesi de Google oldu. Google yeni oluşturduğu bir ekip ile Android işletim sistemine VR deneyimini sunacak.
Google, Android işletim sistemine sanal gerçeklik gözlüğü yapmak için yeni bir ekip oluşturdu. 

Proje başkanı Clay Bavor ve on mühendisten oluşan gruptan sorumlu Jeremy Doig, Google için bu VR'ı yapmakla görevli ekip.

Tıpkı Android'in, telefonlarla olan durumunda olduğu gibi, VR versiyonu da bütün sanal gerçeklik firmalarının kendi cihazlarına entegre edebileceği şekilde tasarlanacak.

Bavor daha önceden ''Google Cardboard'' denilen sanal gerçeklik başlığının tasarlanmasına yardım etmişti. 

Bu arada Google Cardboard fotoğrafta da gördüğünüz üzere bildiğiniz kartondan yapılma, telefonu içine koyup VR deneyimi yaşayabileceğiniz bir başlık.Google Cardboard maliyet açısından epey bir uygun. Telefonunuzu yerleştirebileceğiniz yeri ile birlikte kartondan bir kasa, iki adet de lens. Kartonun -yada başlığın artık her neyse- içine yerleştirdiğiniz telefon, size ekran ikiye ayrılmış bir şekilde 3D görüntü sunuyor. Lensler sayesinde de görüntü size güzel bir VR deneyimi yaşatıyor.

Geçen sene ''Google I/O Conference'' da hem Google Cardboard hem de bu başlık ile kullanabileceğiniz bazı uygulamalar tanıtılmıştı.Şuan herkes kendi en iyi sanal gerçeklik gözlüğünü yapma mücadelesi içine girmiş durumda. Ancak Google kesinlikle diğerlerine göre cihazlarını geliştirme açısından daha avantajlı konumda. Bu da yeni gelitireceği sanal gerçeklik başlığı ile Google'ı birkaç sene içinde  VR sektöründe de zirveye taşıyabilir.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0