• Anasayfa
  • İnternet
  • Google, Size Hangi Android Telefonu Almanız Gerektiğini Söylüyor

Google, Size Hangi Android Telefonu Almanız Gerektiğini Söylüyor

0
0
0
0
0
Google’ın Android.com üzerinden yayımladığı yeni web aracı, dünyaca ünlü site XDA Developers’daki bir kullanıcı tarafından keşfedildi.
Akıllı telefonlara her geçen gün yeni özellikler ekleniyor. Artık akıllı olmaktan öteye geçen ve neredeyse bir bilgisayardan farkı kalmayan akıllı telefonlarla ilgili herkesin belirli istekleri oluyor. Örneğin RAM en az 3 GB olsun, Snapdragon 810 işlemcisi de olsun, ekranı 5.2 inçten büyük olmasın gibi. Google’ın sunduğu son hizmetlerden bir tanesi, isteklerini karşılayabilecek telefonu bulmakta zorluk çeken kullanıcılar için hizmete sunulan WhichPhone uygulaması.

Android.com’un bir uzantısı olan bu web sitesi üzerinden 12 farklı kategoride telefonunuzda hangi özelliklerin olması gerektiğini belirtiyorsunuz. Az önce de açıkladığımız gibi hangi istediğiniz minimum özellikleri belirlediğinizde Android, karşınıza telefon seçeneklerini sunuyor.

Bu site sayesinde Android işletim sistemli markaları tek bir yerde toplayan Google’ın ABD’de bulunan operatörleri de bunun içerisine kattığını belirtelim. Şimdilik yalnızca İngilizce olarak yayın yapan WhichPhone, Android telefon almak isteyen kullanıcılar için gayet kullanışlı bir rehber olacaktır. Aşağıda İngilizce olan metinleri Türkçe olarak tercüme ederek uygulamayı çok daha kolay kullanmanızı sağlamaya çalıştık. WhichPhone uygulamasına şuradan ulaşabilir, aşağıdaki adımları takip ederek kendinize en uygun telefonun ne olduğunu öğrenebilirsiniz.

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0