Google Arabalarının Yerini Develer Alıyor

0
0
0
0
0
Google Arabalarının Yerini Develer Alıyor
Google Sokak Görünümünü çöllere taşımaya başlıyor. Ancak bu taşıma işlemi sırasında çölde teknolojik araçlarını kullanmak yerine, çöl ortamına daha dayanıklı olan develeri kullanıyor.
Google'ın en çok kullanılan özelliklerinden birisi haritalar kısmındaki sokak görünümüdür muhtmelen. Severek kullandığımız özellik sayesinde görme fırsatı bulamayacağımız yerleri bilgisayar ekranımızdan gezmemizi sağlıyor. Eğer bu özelliği ilk defa duyuyorsanız hemen bakmanızı tavsiye ediyorum.

Google'ın bu teknolojisinde birçok ilginç yeri görebiliyoruz. Ancak Google son olarak bunu çöllere taşımaya başladı. Arabaların rahatlıkla sürülebildiği yerlerde, genelde arabaların tepesine bağladıkları kameralar sayesinde elde edilen bu 360 derecelik çekimler, çöl ortamında bu şartların sağlanmasının zor olmasından dolayı deveyle çözülmeye başlanmış.
Abu Dabi'de bulunan Liva Vaha'sını görüntülemeye başlayan Google, buraya gitme imkanı olmayan insanlara bir nebzede olsa çöl havasını tattırmaya çalışıyor. Birleşik Arap Emirlikleri açısından oldukça önemli olan Liva Vahası, büyük bir turistik merkez olarak geçiyor. Arap Emirlikleri'nde bulunan en eski yerleşim birimi olduığu söylenen Liva Vahasını yakın zamanda ekranlarımızdan görmeye başlayacağız.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0