Google Arama Sonuçlarında Deprem Verilerini Gösterecek

0
0
0
0
0
Google depremle ilgili bir arama yapıldığında aramaya göre basit ve en doğru deprem bilgilerini kullanıcılara bir internet sitesine girme ihtiyacı duymadan sunacak.
Teknoloji devi Google bir süredir arama motorunda yaptığı yeniliklerle sıkça gündeme geliyor. Artık birçok bilgiyi herhangi bir internet sitesine girme ihtiyacı duymadan alabildiğimiz Google arama sonuçları artık en çok karşılaşılan doğal afetlerden biri olan depremlerle ilgili arama sonuçlarında kart olarak anında bilgi verecek.

Aslında Google daha önceden çeşitli uygulamalarla deprem verilerini kullanıcılara sağlıyordu ancak çoğu kullanıcı bu tür uygulamaları telefonunda barındırmadığı için bilgi alması zorlaşıyordu. Ayrıca birçok kişi herhangi bir olay yaşandığında Google'dan arama yaptığı için yüzlerce haber sitesi arasında boğularak bir türlü ihtiyaç duyduğu kaynağa erişemiyordu.TechCrunch'ın raporuna göre Google artık arama sonuçlarında depremlerle ilgili bilgileri gösterecek. Dünya'nın herhangi bir yerinde olan depremle ilgili Google'dan bilgi arabileceksiniz, tabii ki bunun için bu verileri çağıran aramalar yapmanız gerekiyor. Örneğin "yakınımdaki depremler" dediğinizde çevrenizde gerçekleşen depremlerle ilgili kartlar karşınıza çıkarken "San Francisco depremi" dediğinizde San Francisco'da yaşanan güncel depreme ilişkin bilgileri kartta aktaracak.

Google bu bilgileri çeşitli ajanslardan sağlayacak. Yeni sistemle Google'ın depremin detayları belli olur olmaz maksimum 30 dakika içinde bu bilgileri paylaşacağı düşünülüyor. Son olarak belirtmemiz gereken detay ise Google bu arama sonuçlarında 2.5 şiddetinin altındaki depremlere yer vermeyecek.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0