Google, Cardboard İçin Sertifika Programını Başlattı

0
0
0
0
0
Google'ın sanal gerçeklik gözlük deneyimini karton ile sunan Cardboard projesi için sertifika programını başlatarak farklı projelerin de önünü açtı.
Sanal Gerçeklik Gözlüğü denilen kavramın ilk örneklerinden olan Google Cardboard, kartonla sanal gerçeklik gözlüğü yapabilme deneyimi yaşatmasıyla ünlenmişti. Gerekli malzemelerin alınması sonucunda evinizde de rahatlıkla yapabileceğiniz bu Cardboard örneğini bu video haberimizde sizlere aktarmıştık.

Şimdi ise Google tarafında işler biraz ciddileşerek Google Cardboard sertifika sistemi başlatıldı.Works With Cardboard adını taşıyan sertifikalı ürünler artık Google güvencesi altında ve Cardboard uygulamaları ve oyunları ile tam uyumlu olarak çalışabiliyor anlamına gelecek. Böylelikle gerekli malzemelerin kullanılmadığı yanıltıcı ürünlerin satılması da engellenmiş olacak.

İlk olarak yukarıdaki görselde de görebileceğiniz gibi Knox Aluminum, Dodocase, Knox Next, Dark Shader, C1-Glass gibi bazı ürünler ilk sertifikaya sahip olan Cardboard ürünleri oldu.Fiyat olarak farklı farklı seçenekler sunan bu Cardboardların ülkemizde de yukarıdaki sertifikaya sahip versiyonlarının gelmesi muhtemel gibi duruyor. (Gerçi evde yapmak varken gidip satın alan çıkar mı bilinmez)

Ancak bu hamlesiyle Google Play'de sanal gerçeklik adına yapılacak çalışmaların arttırılacağı da net bir şekilde anlaşılıyor.

Son olarak Google Cardboard'u nasıl yapacağınıza dair hazırladığımız videoyu aşağıdaki videodan izleyebilirisiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0