Google Chrome'a Yüklemeniz Gereken 6 Önemli Eklenti

0
0
0
0
0
Bu yazımızda "Google Chrome" tarayıcısını ele alarak günlük işlerinizi kolaylaştırabilecek bazı eklentiler sunuyoruz.
Günümüzün yarısından fazlasını belki de bilgisayarın başında geçiriyoruz. Bununla birlikte kullanmış olduğumuz bazı tarayıcılar ve tabii ki sonradan da aktif edebileceğimiz eklentiler bulunuyor. Bu eklentilerden faydalanmak isteyenler toplamda 6 adet eklentiyi ele aldık.

Bu yazımızda "Google Chrome" tarayıcısını ele alarak günlük işlerinizi kolaylaştırabilecek bazı eklentiler sunuyoruz. ( Hiç biri Internet Explorer’ın yerini tutmaz, orası ayrı. ) 
 

 Better Search
Gün içerisinde sürekli tarayıcılarda arama yaptığımız bir gerçek. Peki aramalarımıza Better Search ile ne yapabiliriz? Better Search, yaptığımız aramaları kaydetmenin yanı sıra, aramalarınıza notlar ekleyerek size hatırlatmalarda bulunuyor. Ayrıca aramanızı özelleştirerek istediğiniz siteden sonuçlara öncelik tanıyabiliyorsunuz.
 

 Sortd Smart Skin For Gmail 

 

Günlük hayatımızda maillerinize önem veriyor ve yoğun olarak kullanıyorsanız, bu eklenti sayesinde maillerinizi isteğiniz doğrultuda ön plana çıkarabilir ve sürükle – bırak mantığıyla kategori değişikliğine gidebilirsiniz. 
 

 DF Youtube

Youtube'a her gün video izlemek, müzik dinlemek gibi amaçlarla defalarca giriş yapıyoruz. Fakat bildiğiniz üzere birbirinden alakasız videolara yönlendirilmekteyiz. DF Youtube eklentisi tam da bunu amaçlayarak, önerilen videoları, yorumları, oynatma listelerini vs. gizleyebiliyor. Siz de aradığınız dışında farklı videolara yönlendirilmek istemiyorsanız bu eklenti tam size göre.


 

 DropBox for Gmail
Bu eklenti, Dropbox ve Gmail hesabınızı bir arada kullanabilmenize olanak sağlıyor. Böylece Dropbox’ta yer alan dosyalarınızı Gmail hesabınızda da kolaylıkla görebiliyor ve paylaşımlarınızı gerçekleştirebiliyorsunuz.
 

 Discoverly
Discoverly eklentisinden bahsedecek olursak da, Gmail’de bulunan bağlantınızın Linkedin profilini, son atılan tweetlerini ve Facebook profilini görüp kolaylıkla erişebilmenize olanak sağlamaktadır. 
 

 Pullquote


Bu eklenti sayesinde copy + paste alışkanlığınızdan vazgeçebilirsiniz. Ayrıca zamanımızın çoğunu harcadığımız sosyal medya platformlarından Facebook ve Twitter’da gönderi yapmanıza kolaylık sağlıyor. Okuduğunuz ve hoşunuza giden bir metin olduğunda o kısmı işaretleyip, “Tweet” seçeneği ile metni görsel haline getirebilir ve paylaşabilirsiniz. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0