Google, Chrome'daki Eski Yer İmi Sistemini Geri Getiriyor

0
0
0
0
0
Google'ın bir Chrome güncellemesi ile sessiz sakin değiştirdiği yeni yer imi yönetimi uygulamasını geri çekerek eski haline çevirecek.
Google'ın dünya genelinde en çok tercih edilen tarayıcısı Chrome, geçtiğimiz ay içinde aldığı güncellemesi ile sessiz sedasız eklenen yeni yer imi yöneticisi kullanıcılar tarafından beğenilse de öğrenmesi ve kullanım zorluğu sebebiyle tepki almıştı.

Aslında bir öncekine göre daha işlevsel olan yeni yer imi yöneticisi özellikle kategorili yer imi kullanan kişiler tarafından tam olarak algılanamadığı sebebiyle Google'ın vereceği yeni Chrome güncellemesi ile kaldırıldı.Chrome'un sağında bulunan üç çizgi şeklindeki ayarlar bölümünden "Google Chrome Hakkında" kısmından kontrol ederek yapabileceğiniz güncelleme ile getirilen eski ve klasik versiyonu kullanıcıların isteği sonucunda bu karar alınmış.

Fakat "Ben yenisine alışmıştım yaa" diyecekler için de bu bağlantı üzerinden eklenti olarak kurulabilmesini ve alışan ya da seven kullanıcıların aynı deneyime devam edebilmeleri sağlanmış. Yani isterseniz güncelleme ile eski versiyonunu kullanabilir, isterseniz verdiğimiz bağlantı ile yeni versiyonunu kullanmaya devam edebilirsiniz.

Olur da yenisini kurduktan sonra sıkılırsanız, "Eklentiler" bölümünden bu yeni yer imi yöneticisini kaldırarak tekrar eski halini kullanabilirsiniz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0