Google'dan 1 Nisan'a Özel Chrome Selfie: Tepkini Paylaş

0
0
0
0
0
Google 1 Nisan'a özel Chrome mobil tarayıcılarına selfie kamera özelliği ekledi. "Tepkini Paylaş" olarak geçen özelliği 1 Nisan'dan itibaren Chrome mobil tarayıcılarında görebilirsiniz.
Bildiğiniz gibi Google tarafından oluşturulan ve dünyada en çok tercih edilen internet tarayıcısı Chrome'un mobil sürümleri de bulunmakta.

Özellikle Android platformunda varsayılan tarayıcı olan ve kullanıcıları da fazlasıyla memnun edebilen Chrome, 1 Nisan'a özel bir sürpriz hazırlamış. Chrome Selfie olarak duyurulan özellik ile tarayıcıda dolaşırken özçekim özelliğini kullanarak sitelerde gezindiğiniz sırada fotoğraf çekip istediğiniz ortamda paylaşabiliyorsunuz.Tüm Chrome mobil tarayıcılarına gelen 1 Nisan özelliğiyle beraber cihazımıza gecenin 3'ünde gelen bu özelliği biz de çekerek sizlerle paylaşmak istedik. Webtekno editörlerimizden Engin Karakullukçu ile çekildiğimiz özçekimleri (ne kadar saçma çıksak da) özelliğin nasıl olduğuna dair örnek olması açısından yukarıda görebilirsiniz.Pek bir sürpriz yanı olmasa da bu özelliğe tarayıcınızda dolaşırken bir anda ekranın alt tarafında belirecek uyarıyla, ya da menüdeki Tepkini Paylaş yazısına tıklayarak kullanabilirsiniz. Fotoğrafınız çekildikten sonra ekran görüntüsü alan Chrome, bunu istediğiniz hesabınızda paylaşabilmenize olanak tanıyor.

Google, kullanıcıların arkadadaşlarına ve çevresine takip ettiği sayfadaki içeriğe göre tepkilerini paylaşmalarını düşünerek yaptığı bu özelliğin daha sonra kalıcı olup olmayacağı ise bilinmiyor.Bu sürreal çalışmamız da gece haber girdiğimizde/paylaştığımızda "Abi daha uyumadınız mı?" tayfasına gelsin :)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0