Google, Hesaplarınızı Koruma Altına Alıyor

0
0
0
0
0
Apple’ın, Yahoo’nun hatta Google’ın dahi yaşadığı güvenlik sıkıntıları, kullanıcılarda “acaba hesabım başka birisinin eline geçer mi?” paranoyasının oluşmasına neden olmuştu.
Apple’ın, Yahoo’nun hatta Google’ın dahi yaşadığı güvenlik sıkıntıları, kullanıcılarda “acaba hesabım başka birisinin eline geçer mi?” paranoyasının oluşmasına neden olmuştu. Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, söz verdiği gibi bilgileri korumak için elinden geleni yapacağını her fırsatta dile getiriyordu. Yeni geliştirilen yazılım ile Google hesabınıza bağlı olan hesapları kontrol ederek, başka bir kişinin kullanıp kullanmadığını bu şekilde öğreneceksiniz.
 
 
Cihazlar ve Etkinlik isimli yeni sayfa Google hesabınıza hangi cihazların eriştiğini görmenizi sağlarken bu cihazların bağlantısını kesme imkanı da veriyor. Google’ın güvenlik sayfasına gitmek için şuradaki bağlantıya tıklayınız.


 
Açılan güvenlik sayfasında hesaplarınıza bağlı cihaz bilgilerini ve bulundukları konuma ulaşabilirsiniz. Eğer listede eski cihazlarınıza ait bilgiler bulunuyorsa bu cihazlarla bağlantıyı kesmenizi tavsiye ederiz. Herhangi bir cihazı sistemden kaldırmak için kaldırmak istediğiniz cihaz isminin üzerine tıklıyor ve kaldır butonuna tıklıyorsunuz.
 
Google’ın güvenlik sayfasında, kullanıcılar için aşağıda gösterdiğimiz bir de önemli bir notu bulunuyor:

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0