Google Şimdi De Google Code Servisini Kapatıyor

0
0
0
0
0
Google'ın yenilikleri kadar tutmayan servislerini kapatmasıyla da gündeme gelmeye devam ediyor. Son olarak Google Talk'u kapatacağını duyuran firma, bu sefer de Google Code servisinden vazgeçiyor.
Google'ın son zamanlarda ortaya çıkan projeleri çok konuşulmakta. Birçok yeni projeyle dikkat çeken firma, fiber, taşıt sigortası, yeni web mağazası vb. projeleri ile gündeme gelen firma, aynı zamanda tutmadığı için kapattığı birçok projeleri de mevcut.

Bunlara bugün bir yenisini daha ekleyen Google, yazılımcıların en önemli kaynakları arasında gösterilen Google Code servisini kapatacağını duyurdu.

Kodlama ile ilgili detayların araştırılabildiği güzel bir kaynak olan code.google.com artık yeni üye alımlarını kapattı.12 Mart 2015 tarihiyle kapanan yeni üye alımlarına 25 Ağustos 2015 tarihinde sadece proje okuma olarak devam edecek. Yani yeni proje ekleme özelliğini kapanıyor olacak. Son olarak da 25 Ocak 2016 tarihinde tamamen kapanarak geçmişe karışacak olan Google Code servisi artık internet ortamına veda edecek.Bu servis yerine GitHub servisinin öneren Google, kendi servislerindeki projeleri GitHub'a yüklemek için de bir detay vermiş.Bu adres üzerinden projelerinizi GitHub'a export edebilmenizi sağlayan firma aynı zamanda alternatif olarak Bitbucket servisini de öneriyor.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0