Google.com Adresi 1 Dakikalığına Satıldı!!

0
0
0
0
0
Dünyaca ünlü arama motorunun domain ismi oluşan hatadan dolayı 1 dakikalığına el değiştirdi.
Bildiğiniz gibi şu an dünyanın en ünlü ve değerli şirketlerinden birisi olan Google, kuruluşundan beri sahip olduğu arama motorundan oldukça çok para kazandı ve kazanmaya devam ediyor. Tüm dünya üzerinde açık ara en çok ziyaret edilen site olan Google'ın domain ismi (Google.com) dün gece oluşan bir hatadan dolayı el değiştirdi.

Sanmay Ved isimli birisi dün gece Google'ın domain adı kayıt listesiyle uğraşırken aklına listede Google'ı aratmak gelmiş. Sanmay aratma yapınca karşılaştığı sonuçtan ötürü oldukça şaşırmış. Google'ın domain isminin yanında gri üzgün yüz (alınmış anlamına geliyor)  olması gerekirken yeşil yüz (ödeme yapıldığı takdirde alınabilir) gören Sanmay hemen işlem yapmaya kalkışmış.Sanmay Google domain ismini kendi alışveriş sepetine eklemiş ve ödemeyi gerçekleştirmiş. Bu işlemden sonra Google.com domaininin kendi kontrol paneline gönderildiğini gören Sanmay, doğal olarak oldukça heyacanlanmış. Kendi sitelerinin arasında Google ismini görebilme zevkini yaklaşık 1 dakika boyunca yaşayan Sanmay'in bu zevki "sahip olduğu" site tarafından yarıda kesilmiş.

Google'ın yeni sahibi, sistemine gelen bir uyarıyla birlikte aldığı domain isminin geri iade edildiğini öğrenmiş. Sanmay üzgün olsa da 1 dakikalığına Google'ın sahibi olduğu için bence kendiyle gurur duymalı.

Kaynak: Geek 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0