Google'dan CV Hazırlamaya Yönelik İpuçları

0
0
0
0
0
Mükemmel okullarda okudunuz. Çok iyi sertifikalarınız var. Birçok programın yanında, iki de yabancı diliniz var. Ancak tüm bu olanaklara rağmen iş başvurunuzda verdiğiniz özgeçmişin yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz. O zaman Google İnsan Kaynakları Yöneticisi Laszio Bock'ın önerilerine bir göz atın.
Mükemmel okullarda okudunuz. Çok iyi sertifikalarınız var. Birçok programın yanında, iki de yabancı diliniz var. Ancak tüm bu olanaklara rağmen iş başvurunuzda verdiğiniz özgeçmişin yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz. O zaman Google İnsan Kaynakları Yöneticisi Laszio Bock'ın önerilerine bir göz atın.

Bock ilk önce sizi siz yapan becerileri olabildiğince göz önünde bulundurmanız gerektiğini savunuyor. Özgeçmişinizde bir liste oluşturun ve bu listede başarılarınızı not vererek değerlendirin. Ömrünüzde yaşadığınız dönüm noktalarını CV'de belirtmek artı puan olarak hanenize yazılabilir.

Önceki işinizde satış ile alakalı bir bölümdeyseniz, o şirketteki satış gelirinin artışından, yaptığınız plandan, ulaşabildiğiniz hedeflerden bahsedin ya da ilk defa işe girecek bir öğrenci/yeni mezun iseniz, okulda liderlik yaptığınız öğrenci kulüplerinden ve bunları finansal açıdan nasıl yönettiğinizden bahsedin (Yani üniversiteye boş boş gidip gelmeyin demek istemiş).Mutlaka elde ettiğiniz başarılardan bir liste oluşturun ve bu başarılara nasıl ulaştığınızı en ufak detayına kadar anlatın. Bunun sayesinde diğer adaylardan üstün tarafınızı sizi işe alacak olan kişi daha rahat anlayacaktır. Belki sizin için önemsiz olan başarılar, bir sonraki patronunuz için çok olumlu bir iz bırakabilir.

Ayrıca son söz olarak Laszlo Bock internet üzerinden kariyer ile ilgili çeşitli paylaşımlarda bulunuyor. Bunları da kendsinin Linkedin hesabından ulaşabilirsiniz. Arada bir göz atmakta fayda var.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0