Google, "Bedava Film İzle" Dönemini Bitiriyor!

0
0
0
0
0
Google, "Bedava Film İzle" Dönemini Bitiriyor!
​Google, bazı korsan yayın yapan sitelerin arama sonuçlarında daha az çıkması için çalışıyor. Bununla ilgili ilk önemli bilgiyi Google’ın kıdemli telif politikası danışmanı Katherine Oyama açıkladı.
Google, bazı korsan yayın yapan sitelerin arama sonuçlarında daha az çıkması için çalışıyor. Bununla ilgili ilk önemli bilgiyi Google’ın kıdemli telif politikası danışmanı Katherine Oyama açıkladı.
 
Oyama’ya göre Google, korsan karşıtı çabasına paralel olarak bazı değişiklikler yapmış durumda. Buna göre filmlerin, müzik parçalarının ya da genel olarak korsan bir şekilde indirilmesine olanak sunmasına yardımcı olan download (indir), free (ücretsiz) ya da watch (izle) gibi kelimelerin bir arada kullanılarak arama yapılması durumunda, arama yapan kişinin resmi kaynaklara yönlendirilmesini sağlayacak.
 
Oyama hangi sitelerin aşağı çekileceğine dair bir açıklama yapmadı, fakat bu korsan yayın yapan siteleri bilen tayfanın, hangi sitelerden bahsedildiğine dair ufak bir bilgisi muhakkak vardır.
 
Google’ın “How Google Fight Piracy” raporuyla Oyama’nın açıklaması aynı anda oldu. Bu da Google’ın konuya ne kadar duyarlı olduğunu gösterir nitelikte. (marka torrent siteleri bu durumdan pek etkilenmez, ama genel olarak “keyword”e oynayan siteler için çok kötü olacaktır) 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0