Google'dan Büyük Jest: Hangouts Aramaları Türkiye ve Belçika için Ücretsiz!

0
0
0
0
0
Google'dan Büyük Jest: Hangouts Aramaları Türkiye ve Belçika için Ücretsiz!
Art arda terör saldırılarıyla karşılaşan Türkiye ve Belçika'ya teknoloji devlerinden destek gelmeye devam ediyor. Facebook'un "Güvenlik Durumu Bildirimi"nin ardından Google da iki ülkeye yönelik Hangouts çağrılarını ücretsiz sunmaya başladı.
Ülkemizi yasa boğan Ankara ve İstanbul’a yönelik bombalı terör saldırılarından sonra dün de Belçika’nın başkenti Brüksel’de büyük bir saldırı meydana geldi. Art arda yaşanan olaylar tüm dünyada geniş yankı uyandırdı. Teknoloji devleri de bu üzücü olaylara kayıtsız kalmadı.

 Teknoloji Devleri Kayıtsız Kalmadı!

Facebook’un her üç saldırı için “güvenlik durumu bildirimi” uygulamasını kullanıma sunmasından sonra, Google da Belçika ve Türkiye’ye yönelik Hangouts ve Google Voice aramalarının ücretsiz olduğunu duyurdu. Bu iki ülkede terörden etkilenen yakınlarını merak edenler, Google servislerini kullanarak ücretsiz olarak istedikleri kişilere ulaşabilecek.

 Google'ın Resmi Açıklaması Geldi

Konu hakkındaki resmi duyuru, bugün Google’ın resmi Google Plus ve Twitter hesabından gerçekleştirildi. Ücretsiz hizmetin ne kadar süre ile devam edeceğine dair bir açıklama ise yok. Ücretsiz Hangouts servisiyle ilgili daha detaylı bilgileri buradan alabilirsiniz. Google’a duyarlı yaklaşımından dolayı teşekkür ediyoruz.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0