Google'dan Kablosuz Müzik Keyfi: Goolge Cast for Audio

1
0
0
0
0
Google'dan Apple'ın AirPlay servisine rakip kablosuz müzik dinlemeyi sağlayan Cast for Audio servisi tanıtıldı.
Android ailesiyle çok daha fazla gelişen Google, Chromecast ile de televizyon ortamına taşımıştı. Chromecast servisiyle telefonunuzu tabletinizi televizyonunuzla senkronize çalıştırabildiğiniz Cast ailesine Google Cast for Audio adında sevdiğiniz müzikleri kablo gibi bir derdiniz olmadan hoparlörüzüne aktaran servisini tanıttı.

Google Cast for Audio servisi Chromecast gibi çalışan ama yapısal olarak Apple'ın AirPlay özelliğine çok benzeyen bir şekilde kullanılıyor.

Telefonunuzdan ya da tabletinizden dinlemek istediğiniz müziği Cast butonuyla ​hopartörünüze göndererek jack girişi ve kablo aramanıza gerek kalmadan rahatça dinleyebilmenizi sağlayan servis için tabiki Google Cast for Audio destekli bir ses sisteminiz olması gerekiyor.İlk olarak Denon, Sony ve LG tarafından üretilecek bu hoparlörleri satın aldığınız taktirde telefonunuz veya tabletinizden istediğiniz anda müziklerinizi bu hoparlörlere göndererek müzik keyfinizi doyasıya yaşayabilirsiniz.Aynı zamanda NPR One, Pandora, iHeart Radio, Rdio, Songza, TuneIn, BeyondPod ve tabiki Google Play Müzik ve Youtube servislerinin destekleyeceği bu özelliğin bu yıl içerisinde çıkacak telefonların da desteklemesi bekleniyor. Özellike Google Cast destekli hoparlör üreticileri LG ve Sony tarafından çıkacak yeni telefonların hepsi mutlaka bu servisi destekleyecektir.

Goolge Cast for Audio'nun en önemli özelliği ise sadece Android cihazlarla değil, Apple marka cihazları da destekleyecek olması (iPhone, iPad ve Mac). Bunun dışında Windows ile de uyumlu olacak bu servis tabiki Chromecast ve Chromebook tarafından da destekleniyor.Görselden de anlaşılacağı gibi Google'ın popüler tarayıcısı Chrome'a eklenecek bu özellikle yukarıda saydığımız müzik servisleriyle kablosuz olarak bilgisayarınızdan cast ederek müzik dinleyebileceğiz.

Cloud, yani bulut servisi üzerinden çalışacak olan sistem için eğer Google Cast uyumlu bir hoparlör alırsanız ihtiyacınız olan tek şey internet olacak.

Bahar aylarıyla bu servisi destekleyen hoparlörlerin satışa çıkması beklenirken kısa sürede diğer ünlü hoparlör ve ses sistemleri üreticileri de teker teker bu servise destek vermeye başlayacaklardır.
 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0