Google'dan Köpek Balıklarına Karşı Savunma

0
0
0
0
0
Google'dan Köpek Balıklarına Karşı Savunma
Google, deniz altında bulunan dev fiber ağını köpek balıklarına karşı korumak amacıyla kelimenin tam anlamıyla masraf ödüyor.
Google, deniz altı fiber ağının hem genişlemesi, hem de köpek balıkları tarafından verilmesi muhtemel zararlara karşı korunması amacıyla masraf yapmaktan kaçınmıyor. Kullanıcılarının sıkıntı yaşamaması için en ufak bir sorunu dahi kabul etmeyen Google, özellikle köpek balıklarının fiber kablolara geçirdiği büyük dişlerine karşı önlem almada oldukça zorlanıyordu.

Google'un ürün müdürü olan Dan Belcher, Google'un Pasifik Okyanusu'nun derinliklerinde bulunan fiber kablolarının korunması için, kurşun geçirmez yeleklerin üretiminde kullanılan kevlar isimli bir ürünün kullanıldığını açıkladı. Bu ürünün şirkete ne kadara mâl olduğuna dair bir açıklama yapılmasada, kelvar isimli ürünün oldukça pahalı olduğu ve Google'un bu ürün için hatırı sayılır bir masrafın altına girdiğini söyleyebiliriz. Köpek balıklarının bu kablolara saldırmalarının en büyük sebebi ise kabloların oluşturduğu elektrik alanı. Bu durumu yaralı balıkların oluşturduğu elektrik alanıyla karıştıran köpek balıkları, avlayacağı bir balık olduğunu zannederek kablolara keskin dişlerini geçiriyor. 

2010 yılında, köpek balıklarının kablolarla nasıl bir ilişkisi olduğunu anlamak için Haydar Dümen'den yardım isteyen Google, sebebini bulamayınca kendi işimizi kendimiz yapalım demiş ve bu görüntülere erişmiş:
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0