Google'dan Pokemon GO Oyununa 20 Milyon Dolarlık Yatırım

1
0
0
0
0
Tüm pokemon hastalarını telefona bağlayacak olan "Pokemon Go" oyununa Google tam 20 milyon dolarlık yatırım yapacağını açıkladı.
Pokemon Go oyununun yapımcısı olan, Niantic Labs yakın zaman önce Google'ın bir parçasıydı. 13 Ağustos 2015 itibariyle Google ile bağlarını kopartıp bağımsızlığını ilan eden şirket, "Pokemon Go" oyunu için eski dostlarından (ya, demekki öyle gaza gelmeye gerek yokmuş.) bir kaç milyon dolarcık (20 milyon dolar) yatırım alacak.

Niantic Labs'in niye gaza gelip Google'dan ayrıldığını kesin olarak bilmesekte, bizce 12 milyondan fazla indirilen artırılmış gerçeklilik destekli "İngress" adlı mekan ele geçirip kapışma oyununun da yapımcıları olmaları. Niantic Labs'in bu çok beğenilen artırılmış gerçeklilik desteğiyle birlikte yeni bir serüven yaratacaklarını ve tüm dünyada 7'den 70'e herkesin hastası olduğu Pokemon çılgınlığını getireceklerini söylediklerinde herkes  acayip sevindi ve o güzel hayaller kurulmaya başlandı. (Düşünsene haliçte Misty yakalamaya çalışanları :D )Bu açıklamayla ortalığı karıştırdıktan sonra şimdi ise Google ve Nintendo 20 milyon dolar yatırım yapacaklarını ve hatta belli bir hedefe ulaşırsa bu oyun tekrar bir 10 milyon dolarcık daha yatırım yapabileceklerini açıkladılar.
 

 Önüne Gelen Pokemon Oyunu Yapabiliyor mu?


Tabiki hayır. En çok bu konunun oyunu bekleyenlerde endişe yaratması üstüne, geçtiğimiz ay "The Pokemon Company" Niantic Labs ile birlikte çalıştıklarını duyurmuş ve 2016 yılında bizlerin Pokemon avına çıkabileceğini söylemişlerdi.

Arkasına Google ve Nintendo gibi 2 büyük devin yatırımlarını almayı başarmış ve hepimizin gönlünde taht kurmuş Pokemon'u konu alan bu uygulamayı hepimiz heyecanla bekliyoruz!

Lütfen bu sefer de "su pokemonu yakalamaya çalışırken boğuldu, pikaçu yakalamaya çalışırken trafoya girip çarpıldı" gibi olaylar yaşamadan, Pokemon zevkini birkez daha yasaklanmadan yaşayalım.
(Daha önce Pokemon filmini izledikten sonra kendini sinemanın 3. katından aşağı atan ufak arkadaşımız seni unutmadık. Senin yüzünden bir nesil Pokemonsuz büyüdü!)
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0