Google'dan RAM Dostu Yeni Android Güncellemesi Geliyor

0
0
0
0
0
Android iyi, güzel, hoş da özellikle cihazınızın RAM'i konusunda hiç gözünüzün yaşına bakmıyor. RAM'inizi çerez niyetine yiyen Android'in bu soruna Google yeni bir güncelleme ile el atacak.
Android 5.0.1 ile ortaya çıkan aşırı RAM tüketimi, kullanıcıların canını oldukça sıkıyordu. Android 5.1 Lollipop güncellemesi bu sorunu giderir diye düşünmüştük, ancak Android 5.1 kullanmaya başlayanlar, bu sıkıntının devam ettiğini bildirdi. Android resmen yiyor cihazınınız RAM'ini.

İşte bu durumun farkına varan Google, sorunu çözmüş, ekstradan da birkaç yenilik ekleyerek Android 5.1.1'i hazır etmiş.Kullanıcıların şikayetlerinin hepsi hemen hemen aynı. Uygulamalar (özellikle Google+) sürekli olarak kendini yeniden başlatıyor. Bazı aktif uygulamalar, onları kullanırken birden kapanıyor. Ve en önemlisi, 1.1GB yada 1.3GB olan RAM, birkaç saat içinde kendi kendine 750-800MB'lere kadar düşüyordu. Bu şikayetlerde bulunanların büyük bir çoğunlu da Nexus kullanıcıları.Google, Android 5.0 ile başlayan, Android 5.1 ile de devam eden bu sıkıntıyı yeni güncellemesi 5.1.1 ile çözecek. Ancak yeni güncellemenin ne zaman çıkacağı belli değil. Google bu konuda da aceleci davranmak istemiyor. Çünkü büyük beklentilerle gelen Android 5.1'de bile en basitinden bu RAM sorunu devam etmişti. Google yeni güncellemede hataları, sıkıntıları olabildiğince minimuma indirmeye çalışacak.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0