Google'dan Ucuz Telefonlar Geliyor

0
0
0
0
0
Google'dan Ucuz Telefonlar Geliyor
Google'ın geliştirici konferansı I/O'nun bu sene ki etkinliğinde 100 dolardan düşük fiyata satılacak telefonlar duyuruldu.
Google'ın geliştirici konferansı olan I/O bu sene San Francisco'da düzenlendi. Her sene olduğu gibi Google yeni teknolojilerini bu konferansta tanıttı. Bu konuda ki en dikkat çekici tanıtımlardan biri ise hiç şüphesiz ki uygun fıyata akıllı telefon üretimini sağlayacak AndroidOne adlı program oldu. Bu program doğrultusunda 100 dolardan daha düşük fiyatlara gelişmekte olan ülkelere cihaz satılacak.

Şuan için Google'a bu konuda yardım edecek şirketler Micromax, Karbonn ve Spice adlı şirketler olacak. Google I/O etkinliğinde Micromax'in ürettiği(üreteceği) 4.5 inçlik ekrana sahip olan, çift sim kart destekli, FM radyosu olan ve SD kart desteği olan telefon tanıtıldı. 100 dolar civarında bir fiyata giriş seviyesine akıllı telefona sahip olmak kesinlikle çok iyi olacaktır. Özellikle Google'ın bu telefonları henüz gelişmekte olan ülkelerde satışa çıkaracağını düşünürsek bu fiyatın işin aslında normal olacağını düşünüyorum. Neticesinde bu ülkelerin alım güçleri çok yüksek kalitede telefonları almaya yetmeyecektir. Ancak giriş seviyesinde ki uygun özelliklere ve uygun fiyata sahip cihazları satın alabilirler.

Google'ın Android One projesinde asıl hedefinin artık Android işletim sistemini kullanmayan her kullanıcı Android'e aktarma olduğunu söyleyebiliriz. Örneğin şuanda Nokia'nın Android olmayan bir telefonu ile Android One projesinde üretilecek bir telefonun fiyatı aşağı yukarı aynı olacak. Hal böyle olunca insanlar Android işletim sistemine sahip cihazı tercih edecekler. Bu proje kapsamında ki telefonların gelişmekte olan ülkelerde satılacağını da düşünürsek satış rakamlarını da epeyce iyi olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Belki de Google bu telefon satışlarından zarar edecek olsa da bu telefonları kullanıp uygulama indiren kişilerden kâr elde edecektir, epeyce mantıklı bir hamle bana göre.
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0