Google'dan USB Bellekli Güvenlik Önlemi

1
0
0
0
0
Google'ın getirdiği güvenlik özelliğiyle birlikte Google hesabınıza normal bir şekilde parolanızı yazıp giriş yaptıktan sonra, bir de USB belleği güvenlik anahtarı kullanmanız gerekecek.
Google kullanıcıları, Youtube ve Gmail başta olmak üzere Google hesaplarının kullanıldığı web sitelerine iki adımlı doğrulama seçeneği sayesinde giriş yapabiliyordu.
 
Yeni getirilen güvenlik özelliğiyle birlikte Google hesabınıza normal bir şekilde parolanızı yazıp giriş yaptıktan sonra, bir de USB belleği güvenlik anahtarı kullanmanız gerekecek.
 
Bu bellek sayesinde girmeye istediğiniz web sitesinin kimlik avı değil, gerçek bir Google platformu olduğunu doğrulayıp, gerçek bir hesabınızın olduğunu karşı tarafa iletiyorsunuz. Yalnız bu sistemi kullanabilmeniz için tarayıcı olarak Chrome’a ihtiyacınız var.


 
Universal 2nd Factor (U2F) adlı açık protokolü kullanan güvenlik anahtarı, Chrome’la uyumlu olacak şekilde çalışıyor. Diğer tarayıcıların da FIDO Alliance tarafından geliştirilen U2F protokolünü desteklemesiyle, bu yöntemin daha fazla kullanıcı tarafından tercih edileceğini tahmin etmek o kadar da zor değil.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0