• Anasayfa
  • İnternet
  • Google Drone İle 2017 Yılında Resmen Kargo Dağıtımına Başlıyor

Google Drone İle 2017 Yılında Resmen Kargo Dağıtımına Başlıyor

0
0
0
0
0
Google, yeni bir alana daha adını yazdırarak 2017 yılında drone ile teslimat servisi planlıyor. Artık kargolarımız drone'a emanet. İlk başta tasarı ve deneysel olan bu uygulama tamamen gerçeğe dönüşecek.
İnternet devi Google teslimat servisine başlayacağı tarihi açıkladı. Project Wing adıyla adlandırılan yeni girişim çerçevesinde müşterilere ürün teslimatı gerçekleştirecek robot hava araçlarıyla 2017 yılında hizmete başlaması bekleniyor. Açıklama David Vos’tan gelirken teslimat servisi projesinin başına geçecek ismin de Vos olacağı öğrenildi. Google tarafından yürütülen kargo amaçlı insansız hava aracı projesinin gelişim süreci hızla devam ediyor. Projenin başında bulunan Google mühendisi David Vos son testlerin Avustralya’da başarıyla gerçekleştirildiğini ifade etti. Vos yaptığı açıklamada insansız hava araçları sayesinde alışverişlerin 30 dakikada kapı önünde teslim edileceğini iddia ediyor. Google tarafından geliştirilen insansız hava aracı 2.3 kg ağırlığındaki paketleri taşıyabilecek. 2017’de hizmet vermeye başlayacak hava aracı 5 dakika’da yaklaşık 8 km yol alabilecek.
Project Wing‘de sadece siparişlerin taşınması hedeflenmiyor. Google’ın insansız hava araçları yaşanacak felaketlerde acil durumlarda olan insanlara yardım da götürecek.Amazon ve Alibaba gibi dünya devi alışveriş siteleri siparişleri insansız hava araçlarıyla teslim etmek için ciddi yatırımlar gerçekleştiriyorlar. Hatta Alibaba Çin’de Guangzhou, Pekin ve Şangay bölgelerinde teslimatlara başlamış durumda. 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0