Google Fiber, ABD'deki Alanını Genişletiyor

1
1
0
0
0
Geniş bant internet erişimi için Kansas City’de kurulan Google Fiber projesinin araştırmalara başlayacağı haberinden önce 1000’in üzerinde bölge, bu deneyde yer alabilmek için başvurmuştu. Kansas’ın seçilmesiyle (30 MArt 2011) başlayan proje 17 Mayıs’ta Missioru Metro bölgesine kadar ulaştırıldı. 
Geniş bant internet erişimi için Kansas City’de kurulan Google Fiber projesinin araştırmalara başlayacağı haberinden önce 1000’in üzerinde bölge, bu deneyde yer alabilmek için başvurmuştu. Kansas’ın seçilmesiyle (30 MArt 2011) başlayan proje 17 Mayıs’ta Missioru Metro bölgesine kadar ulaştırıldı. 

Teknoloji tarihine imzasını atan Google Fiber projesi ile bağlantı hızının 1 gigabit/saniye olacağı, hedeflenen bu hızın ise Amerika’da şuan kullanılan internet hızının 100 katına karşılık geldiği söyleniyor. Toplamda 1.6 milyar dolarlık maliyetiyle dikkatleri üzerine çeken proje Amerika’da gün geçtikçe yaygınlaşıyor. Gelen haberlere göre Google Fiber, alanını genişleterek 18 şehri daha bünyesine katacak. Charlotte, Nashville, Raligh-Durham ve Atlanta’da bulunun ana merkezlerin çevresinde yer alana şehirlere yayılan proje en büyük desteyi eğitim alanına verecek gibi görünüyor. Örneğin lise öğrencileri okuldaki laboratuvara gitmektense Pasifik altındaki dev bir mikroskoba bağlanıp incelemelerini oradan yapabilecekler.Amerikan ekonomisine büyük katkı sağlayacağı söylenen fiber internet, ülkemizde iki şirket tarafından hizmete sunuluyor. Unutmadan, yakın bir zamanda Google Fiber’in yeni bölgeleri de bünyesine katacağını haberimize ekleyelim.   
1
1
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
1
0
0
0