Google, Tasarım Firması Gecko Design'i Satın Aldı

0
0
0
0
0
Google, Tasarım Firması Gecko Design'i Satın Aldı
Son zamanlarda sürekli şirketleri bünyesine katarak büyümeye devam eden Google, son olarak tasarım firması Gecko Design'i satın aldı. 
Sürekli şirketleri bünyesine katarak büyümeye devam eden Google, son olarak tasarım firması Gecko Design'i satın aldı. Geçtiğimiz aylarda çevrimiçi müzik servisi Songza'yı satın alan Google, tasarım firması Gecko Design'i de satın alarak aynı stratejiye devam ediyor.

Firmanın, teknoloji dünyasında çok fazla ismi bilinmesede birçok mobil ve yüksek teknoloji ürününde parmağı olduğu söyleniyor. OLPC dizüstü bilgisayar projesiyle ismini duyuran Gecko Design, bu proje ile gelişmemiş ülkelerdeki hedef alarak her çocuğa dizüstü bilgisayar vermeyi planlamıştı.

Öte yandan Gecko Design, bundan sonra Google'ın Google X projelerinde yer alacak. Şirket tarafından Gecko Design'in ne kadar satın alındığıyla ilgili bir açıklama yapılmadı. 

Şimdi merakla beklenen Google, ilerleyen günlerde farklı şirketleri satın alma stratejisine devam edecek mi? (Kendilerinin üretme yoluna gitmeyip x şirketleri satın almaları, bence Google'un eksik kaldığı alanlarda faaliyet gösteren firmalara daha fazla çalışmaları konusunda gaz vermeli. Düşünsenize bir gün kapı çalacak, "Merhaba, biz Google. Şirketinizi satın almaya geldik" diyecekler. Sizce de iyi olmaz mıydı?)
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0