• Anasayfa
  • İnternet
  • Google+, Google'ın Diğer Platformlarından Ayrılmaya YouTube İle Başladı

Google+, Google'ın Diğer Platformlarından Ayrılmaya YouTube İle Başladı

1
0
0
0
0
Google, sonunda Google+ konusundaki ısrarını bıraktı. Google+ artık yavaş yavaş geri çekiliyor.
Google iyi, hoş ancak -eminim siz de benim gibi düşünüyorsunuz- kimse şu ''Google+'' olayına ısınamamıştır. Zaten Google da bir süre sonra üvey evlat muamelesi göstermeye başlamıştı Google+'a. Şimdi ise Google'dan gelen adım, Google+'ın artık ipinin çekildiğinin göstergesi.

Normalde Google, kendiyle ilişkili olan tüm platformları Google+ ile adeta bir örümcek ağı gibi bağlamıştı. Ancak, Google'dan bugün gelen haberlere göre, Google resmi olarak Google+'ın diğer platformlarla olan ilişkisini kesiyor. Bu olayın ilk geçerli olacağı Google platformu ise YouTube.Bu tarz bir kararın geleceği, aslında birkaç ay önceden belli olmuştu. Çünkü daha önceden Google+ hesabı ile kendine bağlı platformlara giriş yapmanızı isteyen Google, artık bu zorlamayı kaldırmıştı. Ayrıca Google, Google+'da bulunan önemli özelliklerden olan ve bir bakıma Google+'ı ayakta tutan ''Photos'' özelliğini de ayırarak kendi başına bir platform haline getirmişti. Yani Google+, geçtiğimiz aylarda tel tel dökülmüştü. 

Bu dökülmenin ilk ciddi adımı YouTube'dan geliyor. Önceden YouTube'da yaptığınız yorumlar da dahil olmak üzere tüm YouTube üyeliğiniz Google+ üzerinden yönetilmekteydi ve bu platforma bir nevi entegre olmuştu. Artık bu durum ortadan kalkacak. Bugünden itibaren YouTube'da videoların altına yaptığınız yorumlar, Google+ hesabınızda görülmeyecek. Ancak bu haberden yola çıkıp gaza gelerek gidip Google+ hesaplarınızı silmeyin. Çünkü platform hala YouTube ile bağlantılı. Yani silerseniz YouTube üyeliğinizi ve dolayısıyla -varsa- YouTube kanalınızı silersiniz. 

Şu an için Google+ olmadan YouTube kanalı oluşturma ve video yükleme gibi bir durum söz konusu değil. Google'dan yapılan açıklamaya göre böyle bir durumun hizmete sunulması için birkaç ay daha var.Google+ önümüzdeki aylarda yavaş yavaş yayıldığı platformlardan elini çekecek. Ancak Google, hizmeti tamamen saf dışı bırakmıyor. Google+'ı kullanmayı beğenen ve devam etmek isteyen kullanıcılar için platform geçerli olarak kalacak ve geliştirilmeye devam edecek. İstemeyen kullanıcılar içisnse Google, Google+'dan kurtulmak için her türlü kolaylığı sağlayacak.

Kaynak: The Verge 
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0