Google'dan El Yazısı Klavye Uygulaması: Handwriting Input

0
0
0
0
0
Google, kendi mobil işletim sistemi olan Android'in uygulama mağazası olan Play Store'a getirdiği yeni uygulamalardan biri de Google Handwriting Input adlı yeni el yazısı klavyesi oldu.
Günümüzde artık birçoğumuz işte ve okulda telefon tablet de kullanmaya başladık. Bazılarımız dersteki notlarını telefonuna tabletine yazarken bazılarımız da aynısını işlerinde de yapmakta.

Fakat birçok kullanıcı hızlı bir şekilde telefondan veya tabletten yazmaya alışkın olmaıdğı için deftere alacakları notlar kadar hızlı olamıyorlar. İşte tam bu noktada Google bu tarz kullanımlar ve dokunmatik klavyeye alışamayanlar için "Google Handwriting Input" adlı uygulamasını sundu.Google Handwriting Input, Google'ın kendi klavyesine eklenen bir eklenti aslında. Yani uygulamayı yükleyerek Google Klavye üzerinden artık el yazınız ile de kelimeler ve cümleler yazabileceksiniz.

Şu anda 82 dili destekleyen Google Handwriting Input'un desteklediği diller arasonda Türkçe olsa da şu anda nedense kullanımda değil. Fakat önümüzdeki günlerde tam anlamıyla ve Türkçe de dahil bir şekilde çalışabilecektir.Genellikle tabletlerde kullanılacağını düşündüğüm bu uygulama ile Çince gibi zor dilleri dahi rahatlıkla anlayabilen bir uygulama ortaya çıkmış. Fakat uygulamanın büyük ihtimalle kelimeleri tam olarak anlama zorluğu çekeceğini düşünüyorum. Çalışabilmesi için en az Android 4.0.3 ve üzeri versiyonuna ihtiyaç duyan bu klavye günümüzdeki her cihazı destekleyebilecek.

Son olarak çizeceğiniz gülücükleri ve emojileri de rahatlıkla algılayacağı söylenen uygulamayı aşağıdaki bulunan bağlantı üzerinden sahip olabilir ve siz de test edebilirsiniz.

 
  Google Handwriting Input İndir

0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0