Google Haritalar'dan Apple'a 'İşemeli' Gönderme

1
0
0
0
0
Google Haritalar'da bulunan bu fotoğraf, iki şirket arasındaki rekabeti daha da kızıştıracağa benziyor.
Teknoloji dünyasından birbirinden bu kadar nefret eden ve karşılıklı çekişmeden olan başka iki şirket olamazdı herhalde. Google ve Apple’dan bahsediyorum.

Bu iki dev teknoloji şirketi, zaman zaman karşılıklı atışmalar içine girerek rakiplerini daha da kızdırıyorlar. En son olarak 2014 yılında Keynote’da Tim Cook Android hakkında oldukça sert ifadeler vermişti.

Bu açıklamalara Google tarafıdan herhangi bir açıklama gelmemişti. Fakat Android takımının yapmış olduğu en son aktivite ne kadar çok olgunca olmasa da gerçektende sert bir cevap olmuş.Google Haritalarda gömülü olarak bulunan bu karede, Pakistan’ın kuzeyinde, Rawalpindi denilen bir şehirde Apple logosuna işeyen bir Android logosu gözüküyor. Resmin net koordinatları ise, N 33°30'52.5", E 73°03’33.2”.

Eğer incelemek isterseniz haritayı aşağıda bulabilirsiniz.

 

Güncelleme: Google bu hatasının farkedilmesi sonrasında aşağıda bulunması gereken görseli kaldırmış. Yani artık maalesef göremeyeceksiniz. Fakat nasıl dolduğunu merak edenler için aşağıya düzeltilmeden önceki haline dair ekran görüntüsü ekliyoruz.

1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0