Google, Helpouts Hizmetini Kapatıyor

0
0
0
0
0
Google'ın yardım ve eğitim merkezi haline gelen Helpouts hizmeti 20 Nisan'da kapatılıyor. İlk olarak App Store'daki uygulamasını geri çeken Google, yakında Play Store'dan da geri çekerek 20 Nisan'da tamamen bu hizmeti bitiriyor.
Google'ın yardım ve eğitim hizmeti olarak gösterebileceğimiz Helpouts servisi kapatılıyor.

Sanat, müzik, bilgisayar, sağlık, moda gibi birçok konuda bir miktar ücret ödeyerek üye olan profesyonellerden canlı yardım alabileceğiniz hizmet olan Helpouts, ücretsiz hizmetler de barındırıyordu. Gitar derslerinden bazı doktorlara, resim derslerinden matematik derslerine kadar birçok alanda yardım alabileceğiniz bir ortamdı.İlk olarak helpouts.google.com adresi üzerinden hizmet veren bu platform daha sonra Google Play Store'a ve sonrasında App Store'a eklenerek telefonlardan video ile de eğitim verebilme özelliği kazanmıştı. Ancak web sitesi kadar ilgi görmeyen bu iki uygulama ve sonrasında sitesi için de gittikçe azalan ilgi nedeniyle 20 Nisan 2015 tarihiyle Google bu hizmeti kapatma kararı aldı. Yani bu sisteme artık referans kodu ile yapılan kayıtlar da son bulmuş oldu.

Eğitim ve yardım dersleri için Hangouts servisini kullanan bu sistem 20 Nisan itibariyle Google'ın başarısız denemeleri arasına girerek 2 yıllık kısa serüvenine son verecek.Eğer bu platform üzerinde bir üyeliğiniz ya da uzun süreli bir ders için ödediğiniz ücret var ise Nisan ayı içerisinde Google 20 Nisan sonrası için ödenen miktarları geri dağatacağını belirtti. Ayırca video ve veriler ile Helpouts'ta dosyalarınız bulunuyor ise 1 Kasım 2015 tarihine kadar Google Takeouts hizmeti aracılığıyla yüklü olan verilerinizi geri alabilirsiniz.
 
0
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
0
0
0
0
0