Google'ı Hacklediğini Sanan IŞİD, İnternet Aleminde Alay Konusu Oldu

1
0
0
0
0
Bundan bir süre önce Google'ı, Twitter'ı ve Facebook'u hackleyeceğini açıklayan IŞİD'in ilk hack girişimi fiyaskoyla sonuçlanınca internet aleminin eğlence konusu oldu.
Bildiğiniz gibi dünyamızda savaş ortamı oldukça hararetliyken her yerde olduğu gibi bu ortam internet aleminde de siber savaş olarak yankı buluyor. Bu noktada günümüzde en çok konuşulan şey ise IŞİD'in siber ordusu Sons Caliphate Army ya da Cyber Caliphate Army olarak geçen ekibin bu haberimizde bahsettiğimiz gibi Google, Twitter ve Facebook gibi merkezlere tehdidi idi.

Bu açıklamanın ardından ne yapacağı merakla beklenirken ilk atağı ile bu ekip fiyasko yaşadı ve alay konusu oldu. Google'ı hackleyeceğini ve bunu da ana sayfalarına koyacakları bir görsel ile kanıtlayacaklarını açıklayan ekip bunu teknik olarak başardı.addgoogleonline.com adresine sahip bir siteyi hackleyerek ilk adımlarını attıklarını açıklayan bu ekibin alay konusu olması ise çok sürmedi. Çünkü bu sitenin Google ile bir alakası yok. Sadece içinde Google adı geçen bir site olan Hindistan merkezli SEO hizmeti sunan bu sitenin hacklenmesi sonrasında "Google'ı hackledik" edalarına giren ekip olayın anlaşılmasıyla beraber alay konusu olmasıyla ilk denemelerinde bir fiyasyo yaşamış oldular.Bu olayın duyulmasının ardından Filipinlerde bulunan bir Anonymous hackerı tarafından tek başına geri alınan site üzerinden IŞİD'e de bir uyarı yapıldı. Yani IŞİD'in hackleyerek şov yaptığını yaptığı site tek bir Anon tarafından hacklenerek geri alınmış oldu. Buradan hareketle de siber alemde bir IŞİD vs. Anonymous durumu olacağı da anlaşılıyor. Fakat bu gülünç duruma bakarsak tüm IŞİD ekibi bir tane Anonymous üyesi tarafından alt edilebilecek gibi sanki.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0