• Anasayfa
  • İnternet
  • Google’ın Alan Adını 12 Dolara Satın Alan Adama Google’dan Ödül!

Google’ın Alan Adını 12 Dolara Satın Alan Adama Google’dan Ödül!

1
0
0
0
0
Google’da daha önce çalışmış olan ve geçtiğimiz günlerde şirketin alan adını 1 dakikalığına satın alan Sanmay Ved’e Google’dan ödül geldi.
Geçtiğimiz günlerde yaşanan bu ilginç olaydan tekrar kısaca bahsedelim. Eski bir Google çalışanı olan Sanmay Ved, gecenin ilerleyen saatlerinde Google’ın web site satın alma servislerini araştırdığı sırada Google.com’un satın alınabilir durumda olduğunu gördü. Bunun ilk önce bir hata olabileceğini düşünen Ved, sonrasında denemek için satın alma işlemini denedi. Sonrasında ise yalnızca 12 dolar karşılığında Google.com alan adının sahibi oldu.

Google’ın eski bir çalışanı olduğu için Google ürünleriyle ilgili sık sık araştırmalar yaptığını söyleyen Ved, alan adının satın alınabilir durumda olduğunu görünce çok şaşırdığını söyledi. Satın alma işleminden sonraki en dikkat çekici kısım ise Ved’in, Google’ın tüm web kontrolüne 1 dakika boyunca erişebiliyor olmasıydı.Olayın anlaşıldığı andan itibaren domain ismini geri alan Google bunun için Ved’e bir ödül verilmeyeceğini belirtmişti fakat durum daha sonra değişti ve şirket eski çalışanına bir miktar para ödülü verdi. Ved ise aldığı bu ödülü Hindistan’daki bir hayır kurumuna bağışladı. Google’ın verdiği para ödülünün ne kadar olduğunu ise söylemedi.
1
0
0
0
0
Emoji İle Tepki Ver
1
0
0
0
0